صفحه اصلی صدا سیما خبر تولیدات ویژه موسیقی
مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 
اخبار
تله فیلم و مستندهایی جذاب در صداوسیمای مرکز کیش تهیه می‌شود.
مدیرکل صداوسیمای مرکز کیش تاکید کرد با برنامه‌ریزیهای دقیق و حمایت ستاد معاونت امور مجلس و استانهای سازمان صداوسیما تله فیلمها و مستندهایی جذاب در این مرکز تهیه می‌شود.

احمد مهدوی، مدیرکل صداوسیمای مرکز کیش درباره تولیدات نمایشی و مستند این مرکز به خبرنگار مهر گفت: آثار ارزشمندی در قالب فیلم تلویزیونی و مستند با یک برنامه‌ریزی دقیق و منسجم و با حمایت ستاد معاونت امور مجلس و استانهای سازمان صداوسیما در مرحله تولید قرار دارد که می توان به تله فیلم"آبهای آبی" با موضوع شکستن مرزهای علم و انحصار غربیها در زمینه تولید بیوایمپلنتها که زندگی بشر را دچار تحول می‌کند، فیلم تلویزیونی"ساحل گمشده" و تله فیلم"فرزند پارس" اشاره کرد. وی در ادامه افزود: همچنین مستندهای مناسبی درباره گونه‌های جانوری خلیج فارس که برای اولین بار در تاریخ فعالیت رسانه دردست اقدام است و به زندگی انواع آبزیان، دوزیستان و پرندگان در حوزه خلیج فارس می‌پردازد.

 مستند"میراث خاموش" هم تهیه می‌شود که آثار تاریخی حوزه خلیج فارس را کندوکاو می‌کند و بخشی از آن به باستانشناسی زیر آب می‌پردازد. البته آثار متنوع دیگری هم تولید می‌شود.

مدیرکل صداوسیمای مرکز کیش درباره اینکه تولیدات نمایشی این مرکز تا چه حد براساس عناصر بومی و محلی تهیه می‌شود، گفت: تولیدات نمایشی صداوسیمای مرکزکیش با رویکرد بومی و محلی و براساس پرداخت به سابقه دیرینه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و آداب و رسوم مردمان جزیره کیش بوده که دارای قدمتی چندهزارساله است. وی ادامه داد: از جمله مهمترین این تولیدات می‌توان به نمایشهای رادیویی"شیخ شمس‌الدین کیشی"، "غراب"، "میرمهنا"، تله تئاتر"حکایت مردان دریا"، تله فیلمهای"رها"، "آبهای آبی"، "ماه از روی سکو"، "روشنایی دریا"، "گنج پنهان" اشاره کرد. همچنین آثار مستند ارزشمند دیگری هم در مرحله تولید قرار دارند. همچنین نماهنگهایی که به موضوع کار و تلاش و آواهای مربوط به آن می‌پردازند همچون "طلب روزی"، "آواز مروارید"، "رویای دریا" و ... تولید می‌شوند. 

مهدوی درباره اینکه اولویت جامعه مخاطبان برنامه های صداوسیمای کیش به ترتیب با مردم بومی، تجار و کسبه یا توریستهای داخلی و خارجی است گفت: رویکرد اصلی برنامه سازی مرکزکیش براساس دستورالعملها و برنامه راهبردی سازمان صداوسیما است و تمام اقشار را دربرمی گیرد بویژه اینکه سالانه بیش از 5/1 میلیون نفر بعنوان گردشگر و انجام فعالیتهای بازرگانی و اقتصادی سفر می‌کنند.

 

آخرين بروزرساني شنبه ، 29 آذر 1393 ، 13:07 .

تعداد بازدیدها 3135126
کلیه حقوق این سایت متعلق به صدا و سیمای مرکز کیش میباشد.
برای بهتر دیدن صفحه از مرورگرهای +IE 8 ، یا فایر فاکس استفاده کنید.