جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

13 آبان روز فریاد علیه ظلم و استکبار است - نمایش محتوای خبر

 

 

13 آبان روز فریاد علیه ظلم و استکبار است

13 آبان روز فریاد علیه ظلم و استکبار است

کیش/خبرگزاری صدا وسیما/سیاسی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز کیش، امام جمعه موقت کیش با بیان اینکه 13 آبان روز فریاد علیه ظلم و استکبار است گفت: سال های 1342 تا 1357 سال هایی بود که امام کوشیدند تا با بیداری ملت ایران و آشکار کردن ظلم و فساد حکومت شاهنشاهی عزت و سربلندی را به ایران بازگردانند.

حجت الاسلام یوسف پور با تشریح اوضاع کشورمان در زمان پهلوی بیان کرد: حضور بیش از 40 هزار مستشار آمریکایی که برای کار کردن در ایران حق توحش هم می گرفتند نشان از عمق ظلم استکبار علیه ملت ایران بود.

وی افزود: با راهنمایی های امام خمینی (ره) همه ملت ایران به پا خاستند و یکصدا فریاد علیه ظلم و ستم سر دادند و رژیم پهلوی با به شهادت رساندن مردم و دانش آموزان و دانشجویان به دنبال ساکت کردن مردم بود اما راه به جایی نبرد.

امام جمعه موقت کیش با اشاره به نقش دانش آموزان و دانشجویان در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: شهادت دانش آموزان در راه آزادی وطن و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا که امام آن را انقلاب دوم نامید از مهمترین مصداق های حضور نوجوانان و جوانان در راه آزادی کشور بود.

حجت الاسلام یوسف پور نقش مهم دیگر نوجوانان و جوانان را در زمان جنگ تحمیلی عنوان کرد و شهید حسین فهمیده را نمونه ای از نوجوانانی برشمرد که با بستن نارنجک به خود با شجاعت و آزادی خواهی توانست در عین فداکردن جان خود، دشمن بعثی را مجبور به عقب نشینی کند.

وی با اشاره به دیدار دانش آموزان و دانشجویان با رهبر معظم انقلاب گفت: تاکید ایشان در این دیدار بر درس خواندن، تلاش کردن و ارتباط با خدا بود تا کشورمان به پیشرفت و تعالی برسد.

خطیب موقت جمعه کیش به راهپیمایی اربعین حسینی پرداخت و اجر و ثواب آن را بسیار ارزشمند توصیف کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صفات افراد حاضر در جامعه شایسته سالار گفت: خضوع و تواضع در برابر خداوند متعال، اعتقاد به معاد، ترس از خدا، کمک به همنوع ، تربیت فرزند صالح و  حفظ تقوای الهی از صفات بارز انسان های شایسته است.