سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

یاد یار - نمایش محتوای صدا

 

 

یاد یار

تهیه کننده:راحله اکبری

گوینده:عدنان اسلامی

گزارشگر:علیرضا مقدسی

نویسنده:راحله اکبری

صدابرداران:حسین پناه خواه،کوروش یحیی زاده

ویژه برنامه« یاد یار» برنامه ای 90 دقیقه ایست که به مناسبت رحلت امام خمینی ره با ساختار کلامی ، پیامی ، آوایی از صدای مرکز کیش پخش شد. آیتم های برنامه شامل آرم،گفتار ،گزارش از مردم در خصوص ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره)، کارشناسی، کلام امام،کلام رهبری ،بسته صوتی  عبد صالح  ویژگی های شخصیت امام خمینی از زبان رهبر معظم انقلاب اسلامی، امام خمینی از کلام بزرگان ، گزارش ، معرفی کتاب امام خمینی (ره) ، موسیقی با کلام و بی کلام ، فراز هایی از وصیتنامه امام خمینی می باشد.

بار دیگر 14 خرداد فرا رسید، سالگرد ارتحال بزرگ مردی که تاریخ ساز شد و زمانه را به دو نیمه قبل و بعد از خود تقسیم کرد، امام خمینی (ره) در چنین روزی زمین را با زمینیان تنها گذاشت و به عرش سفر کرد ولی هیهات که فرزندان معنوی حضرت روح الله پرچمی که او برافراشت را بر زمین بگذارند چنان چه خلف صالح امام در اولین سالگرد ارتحال آن حضرت گفت «  دوران امام_خمینی ادامه دارد و خواهد داشت. راه او راه ما، هدف او هدف ما، و رهنمود او مشعل فروزنده ماست»

بیست و هشتمین سالگرد ارتحال روح قدسی خدا نیز فرا رسید و چه زیبا  سید شهیدان اهل قلم  در رثای این مصیبت گفت «داغ های همه تاریخ را ما به یکباره دیدیم،چرا که ما امت آخرالزمانیم، و خمینی، این ماه بنی هاشم، میراث دار همه صاحبان عهد بود در شب یلدای تاریخ. در عصر ادبار عقل و فلک زدگی بشر، در زمانه غربت حق، در عصری که دیگر هیچ پیامبری مبعوث نمی‌شد و هیچ منذری نمی‌آمد خمینی میراث‌دار همه انبیا و اسباط ایشان بود و داغ او بر دل ما ، داغ همه اعصار ، داغی بی تسلی»

ولی خدا ما را یاری کرد و «اکنون، این ماییم و امانت او . دست بیعت از آستین اخلاص برآریم و در کف فرزند و برادرش و تلمیذ مدرسه اش بگذاریم که اگر بعد از رحلت رسول‌الله ظهر حکومت اسلام  به غروب خونین شهادت حسین‌بن‌علی و «شب بی قمر غیبت » انجامید ، این بار امام فرصت یافت تا وثیقه حکومت را به معتمدین خویش بسپارد و این خود نشانه ای است بر این بار  بشارت که خداوند اراده کرده است تا حزب الله و مستضعفین را به امامت و وراثت زمین برساند

سال تولید: 1396