حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۷

گسترش روح اخلاق ، نظم معنوی و استقلال سیاسی مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی - نمایش محتوای خبر

 

 

گسترش روح اخلاق ، نظم معنوی و استقلال سیاسی مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی

گسترش روح اخلاق ، نظم معنوی و استقلال سیاسی مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی

امام جمعه کیش گفت: برقراری نظم معنوی در جهان ،گسترش روح اخلاق در نظام بین الملل و استقلال سیاسی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، حجت الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه های نماز جمعه با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: دهه مبارک فجر فرصت مناسبی است  تا اصحاب فکر و اندیشه  دستاوردها  و عملکردهای انقلاب اسلامی را  در حوزه های داخلی و بین المللی  در 39 سال گذشته تحلیل کنند.
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران در حالی دهه چهارم از عمر خود را پشت سر می گذارد که در این مدت  دستاوردها و عملکرد های فراوانی در تمامی حوزه ها داشته و توانسته خدمات فراوانی به کشور و جهان  در عرصه های مختلف ارائه کند.
خطیب جمعه کیش افزود: یکی از مهم ترین پیامدهای انقلاب اسلامی پی ریزی ساز و کارهای دینی و هویتی جدید در ساخت نظام بین الملل است.
امام جمعه کیش افزود زمانی انقلاب اسلامی به موقوع پیوست که بشر از بازگشت معنویت به سیاست نا امید شده بود و هیچ ارتباطی بین سیاست و اخلاق و معنویت وجود نداشت.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده افزود: انقلاب اسلامی نه تنها در ایران بلکه در دنیا باعث شد به گونه ایی بین سیاست و دیانت، اخلاق و سیاست و همچنین سیاسیون و دینداران آشتی به وجود آید.
خطیب جمعه کیش افزود: در دوران حکومت پهلوی، کشور در حوزه داخلی و خارجی  استقلال نداشت اما به  برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز در تمامی حوزه ها به ویژه در حوزه سیاست داخلی و خارجی  مستقل عمل می کند، همه تصمیمات کشور امروز توسط سیاست مداران و هیئت حاکمه  محقق می شود و مردم در کنار حکومت در تمامی  عرصه های تصمیم گیری های ملی و بین المللی  حضور پر رنگ دارند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن به ایام الله 22 بهمن گفت:  دشمن همواره در زمان نزدیک شدن به این ایام تبلیغاتش را شروع می کند و تمام تلاش خود را می کند تا مردم را از حضور  پرشوردر راهپیمایی 22 بهمن دلسرد و ناامید کند اما به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی  به حول و قوه الهی  یوم الله 22 بهمن امسال  با شکوه تر از هر سال برگزار خواهد شد.
وی در پایان با تقدیر از آغاز همکاری خوب و مشترک تبلیغی میان منطقه آزاد کیش و نهاد نمازجمعه  گفت: این همکاری مشترک اتفاق بزرگ و مهمی و تاثیرگذاری است و امروز باید تبلیغات از حوزه مساجد به حوزه دانشگاه ها توسعه پیدا کند