جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

گرامیداشت سالروز شکست حصر آبادان در جزیره کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

گرامیداشت سالروز شکست حصر آبادان در جزیره کیش

Loading the player...

دانلود

کيش/خبرگزاري صدا و سيما/ اجتماعي

سالروز شکسته شدن حصر آبادان با حضور مردم جزیره کیش، نیروهای نظامی و انتظامی و با شرکت سردار تنگسیری جانشین نیروی دریایی سپاه گرامی داشته شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جانشین نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در این مراسم با اشاره به اینکه جانبازی، جان فشانی و ایثارگری در دوران انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی اقتدار و عزت امروز ایران اسلامی را رقم زده است گفت: شکست حصر آبادان نشان داد که نیروهای مردمی و سپاه در کنار نیروهای ارتشی توانستند دشمن تا بن دندان مسلح را شکست داده و نخستین پیروزی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس را رقم زنند.

سردار تنگسیری افزود: 349 روز اسارت و محاصره ابادان سرشار از خاطراتی است که نشان از مقاومت مثال زدنی مردمی است که با دستان خالی در مقابل متجاوزان ایثار کردند و حماسه آفریدند.

وی با بیان اینکه در دوران هشت سال دفاع مقدس تمامی جهان در مقابل ایران اسلامی قرار گرفته بودند گفت: امروز ببینید حامیان رژیم بعث عراق از کشور های منطقه گرفته تا غرب در چه وضعیتی هستند.

جانشین نیروی دریایی سپاه به حضور قدرتمند نیروهای ایرانی در آب های خلیج فارس اشاره کرد و گفت: اگر امروز تمامی کشور های منطقه و ناوهای امریکایی از حضور نیروهای نظامی ایران در منطقه وحشت دارند به خاطر تاریخ سازی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس است.

سردار تنگسیری افزود: امنیت امروز خلیج فارس مرهون اقتدار و توان نظامی نیروهای ایرانی و جوانان متعهدی است که در راه ارزش های این مرز و بوم از جان و مال خود گذشته اند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش هم در این مراسم دوران دفاع مقدس را دورانی توصیف کرد که برای امروز ایران اسلامی آبرو، عزت و سربلندی به ارمغان اورده است.

سرهنگ صنعتکاران افزود: نسل جوان امروز نیازمند معرفی سازنده حماسه ها و دستاوردهای رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس است.

فرمانده تیپ 46 فجر در دوران دفاع مقدس هم در این مراسم با ذکر خاطراتی از عملیات ثامن الائمه و شکست حصر آبادان گفت: فرمان تاریخی حضرت امام (ره) جان تازه ای به مردم و نیروهای نظامی و انتظامی بخشيد تا سرانجام توانستند ابادان را از حصر دشمن خارج کنند.

سردار آذر نیا افزود: جوانان ایرانی در دوران جنگ تحمیلی با الگو گرفتن  از رفتار و سیره امام حسین (ع) هیچگاه تن به ذلت ندادند و برای رهایی ایران اسلامی از چنگال ظلم و تجاوز از همه چیز خود گذشتند.

در پایان این مراسم از ایثارگران، رزمندگان و جانبازان نیروهای نظامی و انتظامی کیش تقدیر و تشکر شد.