رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

گاوچرانک - نمایش محتوای فضای مجازی

 

 

گاوچرانک

پرندگان مهاجر به دنبال سرد شدن هوا در مناطق سیبری، روسیه، کشورهای اروپایی و حاشیه دریای خزر به جزیره کیش مهاجرت می کنند.

ازگونه های پیشقراول پرندگان مهاجر گاوچرانک است که  به جزیره کیش مهاجرت می کند.

روند مهاجرت پرندگان به جزیره کیش تا چهار ماه ادامه خواهد داشت.

گاوچرانک 50 سانتی متر طول دارد و نسبتا کوچک و سفید رنگ است. نرها از ماده ها بزرگتر، اما کم و بیش همشکل اند. با مناطق چمنزار خو گرفته و به طور گروهی در اطراف گاوها دیده می شوند کوچکتر از اگرت کوچک است، اما گردنی کوتاه و کلفت تر دارد. منقار کوتاه و زرد رنگ، گلو اندکی برجسته و پاهای سیاه رنگ است. زمستان ها سفید رنگ با منقار مایل به قهوه ای دیده می شود. از فاصله ی نزدیک ، به واسطه  ی پرهای دراز نخودی رنگ روی تارک، سینه و جبه، قابل تشخیص است. در فصل تولید مثل، تاج، پشت و سینه به رنگ نارنجی مایل به نخودی در آمده و منقار قرمز می شود. عمدتا در میان گله ی گاوهاست و از کنه های روی بدن گاو ها تغذیه می کند.

گاوچرانک نوعی پرنده است. گاوچرانگ نوعی حواصیل ساکن آسیا، آفریقا و اروپا است که توانسته به راحتی در دیگر سامان‌های جهان مانند آمریکا نیز ساکن شود.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
اطلاعات خیلی خوبی درباره این پرنده ارائه نمودید... فاطمه زهرایی ۱۳۹۴/۰۱/۲۵ ۱۰:۱۰

فاطمه زهرایی
اطلاعات خیلی خوبی درباره این پرنده ارائه نمودید متشکرم در صورت امکان لطفا اطلاعات تکمیلی و عکس های بیشتری در این باره منتشر فرمایید .
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۱/۲۵ ۱۰:۱۰