سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

کیش نیازمند راه اندازی چهار پایگاه امداد و نجات دریایی - نمایش محتوای خبر

 

 

کیش نیازمند راه اندازی چهار پایگاه امداد و نجات دریایی

رئیس اداره امور دریایی کیش گفت: برای ارائه خدمات در حوزه امداد و نجات دریایی نیازمند راه اندازی ۴ پایگاه مرکزی با بهره گیری از ۴ شناور مجهز هستیم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، عبدالهی گفت: در جزیره کیش اداره بنادر و دریانوردی کیش متولی اصلی امداد و نجات دریایی است و بقیه ادارات مرتبط نیز در خصوص امدادرسانی کمک می‌کنند.

وی گفت: پلاژ آقایان و بانوان در جزیره کیش با توجه به وجود ناجیان و دیده بان برای شنا در نظر گرفته شده است و در دیگر سواحل شنا ممنوع است.

رئیس اداره امور دریایی کیش گفت: اگر قرار باشد که پایگاههای امداد و نجات در کیش راه اندازی شود، چهار پایگاه امداد و نجات دریایی به عنوان یک پایگاه مرکزی و سه پایگاه جانبی با چهار شناور مجهز برای مانور در تمامی شرایط آب و هوایی با ۱۶ نفر نیروی متخصص به همراه تجهیزات امدادی برای حضور در حوادث دریایی در جزیره کیش نیاز است.

عبدالهی در خصوص کمبود تجهیزات امداد و نجات در سواحل کیش، گفت: اسکله تفریحی جزیره کیش از شش ماه پیش براساس مکاتبات به موسسه ورزش و تفریحات سالم واگذار شد و باله سمت راست این قسمت برای کنترل شناورها و رعایت نوبت دهی شناورها در اختیار امور دریایی کیش قرار دارد.