جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

کیش را بیشتر دریابیم - نمایش محتوای خبر

 

 

کیش را بیشتر دریابیم

کیش را بیشتر دریابیم

کیش چهارمین شهر استان هرمزگان از نظر ابتلا به کروناست.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، دکتر فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به مهمان پذیر بودن کیش، به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تاکید جدی کرد و گفت: بر اساس رنگ بندی وزارت بهداشت، کیش در وضعیت نارنجی قرار دارد و سفر یکی از مهمترین عوامل شیوع کروناست.
دکتر نوروزیان با توجه به تقسیمات استانی که کیش زیر مجموعه بندر لنگه قرار دارد، گفت: کیش با ۲۱ فوتی از ۹۵ فوتی بندر لنگه، از نظر میزان مرگ و میر کرونایی رتبه دوم استان را دارد، بندر عباس در رتبه اول است و میناب رتبه سوم را دارد.
سخنگوی شورای سلامت محدودیت‌های مناطق نارنجی را، ممنوعیت خروج خودرو‌های بومی و ورود خودرو‌های پلاک ملی عنوان کرد و گفت: در مناطق نارنجی، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی باید غیر حضوری تشکیل شوند، فعالیت ادارات با ۵۰ درصد نیروی کار و جلسات ادارات با کمتر از ۲۰ شرکت کننده برگزارشود.
وی تاکید کرد هر نوع تجمع در مناطق نارنجی ممنوع است.
دکتر نوروزیان گفت: کارمندان ادارات می‌توانند تخلفات مدیران ادارات را در خصوص ممانعت از دور کاری و الزام حضور ۱۰۰ درصدی کارمندان در ادارات و نهاد‌ها از طریق تلفن گویای ۳۱۲۲ و کد دستوری # ۳۱۲۲* ۶۶۵۵* به بازرسی استان هرمزگان اعلام کنند.