سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

کنترل تورم، جلوگیری از بی ثباتی بازار ارز و سکه و مهار نقدینگی مطالبه مردم - نمایش محتوای خبر

 

 

کنترل تورم، جلوگیری از بی ثباتی بازار ارز و سکه و مهار نقدینگی مطالبه مردم

کنترل تورم، جلوگیری از بی ثباتی بازار ارز و سکه و مهار نقدینگی مطالبه مردم

امام جمعه کیش گفت: یکی از مطالبات مردم، کنترل تورم و جلوگیری از بی ثباتی بازار ارز و سکه و همچنین مهار نقدینگی در کشور است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، حجت الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های نماز جمعه با اشاره به رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تیم جدید اقتصادی دولت، گفت: یکی از وظایف ما یادآوری مطالبات و نیازهای مردم به تیم جدید اقتصادی است و امیدوارم مورد توجه قرار گیرد.امام جمعه کیش گفت: مردم از وزیر اقتصاد توقع دارند با کنترل تورم، کاهش قیمت کلاهای اساسی و مورد نیاز مردم را شاهد باشند که البته توقع بجایی است.حجت الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده با اشاره به خواسته مردم از وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: کنترل، نظارت و مدیریت بر صادرات و واردات کالاهای اساسی از مهمترین خواسته های مردم از وزیر صنعت، معدن و تجارت است تا شاهد افزایش بی رویه قیمت ها در محصولات کشاورزی، گوشتی و لبنی نباشیم.
وی در ادامه از مسئولان جزیره کیش و استان هرمزگان خواست تا نگاه خاصی نسبت به جزیره کیش داشته باشند.حجت الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده گفت: اینطور نباشد که وقتی حرف از مزایای کیش می شود همه در صف اول باشند و وقتی صحبت از مستضعفان می شود خود را مخفی نگاه دارند.حجت الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده نسبت به مطالبات مردم از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی یکی از ضعیف ترین اقشار جامعه هستند که به توجه بیشتری نیاز دارند، حقوق بیمه شدگان و بازنشستگان باید افزایش پیدا کند تا این قشر مستضعف نیز بتواند نفسی بکشد.
امام جمعه کیش با اشاره به مساله حجاب و عفاف آن را جزء احکامی دانست که در اسلام به آن بسیار تاکید شده است و زنان و مردان ما باید به آن توجه کنند.
حجت الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده گفت: افراد بد پوششی که برخی مواقع متاسفانه در جزیره کیش دیده می شوند قطعا از ساکنان جزیره کیش نیستند و با فرهنگ مردم جزیره آشنايي ندارند.
وی در ادامه افزود: همه دستگاه های اجرایی موظف هستند تا طبق قانون حجاب به اجرای احکام الهی کمک کنند و مسئولان دست به دست هم بدهند تا جزیره ای پاک داشته باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده با اشاره به افتتاح نمایشگاه کتاب کیش گفت: از برگزارکنندگان نمایشگاه کتاب کیش بابت برپایی این نمایشگاه که در نوع خود بسیار منحصر به فرد است، قدردانی می کنم.
امام جمعه کیش گفت: نمایشگاه بزرگ کتاب کیش با 250 ناشر داخلی، 80 ناشر خارجی و 12 هزار عنوان کتاب برای جزیره کیش افتخار بزرگی است و از تمام مردم کیش برای بازدید از این نمایشگاه دعوت می کنم تا در این کار فرهنگی سهیم باشند.