حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۳ فروردین ۱۳۹۸

کارنامه سیاه آمریکایی ها دلیل بی اعتمادی ملت ایران - نمایش محتوای خبر

 

 

کارنامه سیاه آمریکایی ها دلیل بی اعتمادی ملت ایران

کارنامه سیاه آمریکایی ها دلیل بی اعتمادی ملت ایران

کیش/خبرگزاری صدا و سیما/سیاسی

کارنامه سیاه آمریکایی ها دلیل بی اعتمادی ملت ایران است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امام جمعه کیش در خطبه های نماز جمعه با تسلیت سالروز شهادت حضرت رقیه (س)، رحلت آیت الله مرعشی نجفی و شهادت عمار یاسر از رزمندگان با بصیرت صدر اسلام به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با دانش اموزان بسیجی اشاره کرد و گفت: کارنامه سیاه و ننگین آمریکایی ها در صد سال اخیر کارنامه ای است که فرصت اعتماد به آنان را از هر انسان آزاده ای می گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی با تشکر از حضور گسترده مردم و دانش آموزان در راهپیمایی یوم الله 13 آبان  افزود: کودتا و خیانت های متعدد ، کمک به عراق در جنگ تحمیلی، حمله به هواپیمای مسافربری ایران، لشکرکشی به صحرای طبس، وضع تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران و عدم پایبندی به تعهدات برجام همه و همه نشان از دشمنی استکبار و در راس آن ها امریکا با مردم ایران است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تلاش دولت بنی امیه و حکومت معاویه را یکپارچه در راستای تخریب چهره امام علی علیه السلام، فرزندان و دوستدارانش بیان کرد و گفت: معاویه به دو صورت پنهانی و آشکارا دست به اقداماتی برای محو کردن یاد، خاطره و جایگاه امیرالمومنین علیه السلام در اذهان مردم می کرد.

خطیب جمعه کیش تاکید کرد: معاویه کار را به جایی رسانده بود که با تشکیل گروه های سازماندهی شده و اعزام آن ها به شهرهای مختلف دست به ترور دوستاداران امام علی علیه السلام هم می زد.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی گفت: همه این تلاش های دستگاه اموی منتهی به این شد که حسین بن علی علیه السلام به قتلگاه کربلا می رود و کسی نیست که او را یاری کند و این درد جامعه ای است که به نفاق و بی بصیرتی مبتلا شده است.

وی افزود: باید مواظب بود چرا که دشمنان امروز هم با تشکیل گروه های تروریستی با تفرقه در جهان اسلام تلاش دارند چهره بدی از اسلام ترسیم کنند و اینها همان جهان استکبار و  وابستگان فکری به بنی امیه اند.