سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

کابل‌های دوتکه و آتش سوزی در کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

کابل‌های دوتکه و آتش سوزی در کیش

کابل‌های دوتکه و آتش سوزی در کیش

کیش/خبرگزاری صدا وسیما/حوادث

رئیس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی جزیره کیش از آتش سوزی در یکی از ساختمان‌های مسکونی جزیره کیش خبرداد.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز كيش، مهدي اسدي گفت: پس از گزارش اين حريق به سامانه 125 کمتر از 2 دقیقه ، نیروهای ایستگاه شماره 2 آتش نشانی به محل حریق حاضر شدند ولی به دلیل احتمال گسترده شدن آتش سوزی، تعدادی از نیروهای ایستگاه مرکزی نیز به آنها ملحق شدند.

وی با بیان اینکه این آتش سوزی به علت اتصالی برق اسپلیت رخ داده، افزود: این حریق زمانی رخ داد که خانم صاحبخانه در منزل حضور داشت که خوشبختانه به علت سرعت انجام عملیات نجات ، این حادثه آسیب جانی در بر نداشت.
اسدي گفت: همزمان با اطفاء حریق ، عملیات تخلیه ساکنان  این ساختمان مسکونی برای ایمن سازی و جلوگیری از وقوع حادثه احتمالی دیگر نیز انجام شد.
وي علت این آتش سوزی را 2 تکه بودن کابل برق اسپلیت اعلام کرد و گفت: 80 درصد آتش سوزی ها در کیش به علت 2 تکه بودن کابل برق اسپلیت رخ می دهد که باید شهروندان و همچنین نصابان اسپلیت به آن آگاه باشند.
وی افزود: وقتی کابل برق اسپلیت دو تکه باشد، به علت نوسان برق، اختلاف بار در کمپرسور اسپلیت‌ها ایجاد می‌شود و چون در این لحظه فیوز قطع نمی شود ، شروع به جرقه زدن می‌کند و به سرعت حریق ایجاد می‌شود.
رئیس آتش نشانی کیش مدت زمان اطفاء و تخلیه دود این حریق را نیم ساعت اعلام کرد و گفت: در این عملیات 10 مامور همراه با تجهیزات، در محل آتش سوزی حضور داشتند.