جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

پیوند ظالم و بیگانه سرنوشتی جز تباهی ندارد - نمایش محتوای خبر

 

 

پیوند ظالم و بیگانه سرنوشتی جز تباهی ندارد

پیوند ظالم و بیگانه سرنوشتی جز تباهی ندارد

کیش/خبرگزاری صدا وسیما/سیاسی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز کیش، خطیب جمعه کیش در خطبه های نماز جمعه با اشاره به سالروز اشغال ایران توسط نیروهای متفقین گفت: پیوند ظالم و بیگانه سرنوشتی جز تباهی ندارد .

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی افزود: با اشغال ایران بدست نیروهای متفقین در زمان جنگ جهانی دوم شاهد برکناری رضا شاهی بودیم با تکیه بر بیگانگان  می خواست طرح های آنان را در کشور اجرایی کند اما وقتی تاریخ مصرفش برای استعمار به پایان رسید او را کنار زدند که این سرنوشت همه پادشاهانی است که به جای توجه به مردم به دنبال قدرت طلبی اند.

وی به در پیش رو بودن سالروز امام محمد باقر(ع) پرداخت و با تسلیت شهادت امام پنجم شیعیان، بیان کرد: این امام همام و در ادامه امام جعفر صادق(ع) توانستند با توجه به شرایط موجود عام و فقه را در حد وسیعی گسترش دهند و شاگردان زیادی را تربیت کنند.

امام جمعه فرارسیدن سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت را گرامی داشت و با اشاره به روز داروساز از همه دولتمردان و کسانی که در راه خدمت به مردم تلاش می کنند قدردانی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی دهم شهریور و تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا به دستور مقام معظم رهبری را گرامی داشت و تاکید کرد: امروز نیروهای بسیاری در راه تامین امنیت این مرز و بوم تلاش می کنند که در این بین باید زحمات حافظان آسمان ایران اسلامی را قدر دانست.

وی در پیش رو بودن روز عرفه را فرصت مناسبی برای بخشیده شدن گناهان عنوان کرد و آن را سرآغاز نهضتی از سوی امام حسین(ع) بیان کرد که تا امروز آزادی و آزادگی را برای مردم آزاده جهان به ارمغان آورده است.

 امام جمعه کیش در ادامه با تشکر از همه مسئولانی که در چند سال اخیر برای ساخت و تکمیل مصلی جزیره کیش تلاش کردند، قدردانی کرد و با تاکید بر اینکه این مصلی مسجد هم محسوب می شود نام آن را مصلی و مسجد حضرت بقیه الله العظم نامگذاری کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی در بخش دیگری از سخنان خود شکل گیری روز و شب را از نعمت های خداوند بیان کرد که در آن خیر و برکات زیاد مادی و معنوی قرار گرفته است.