جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

پیشرفت ۷۵ درصدی پروژه مصلی کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرفت ۷۵ درصدی پروژه مصلی کیش

پیشرفت ۷۵ درصدی پروژه مصلی کیش

سرپرست معاونت فنی وعمرانی شرکت عمران، آب وخدمات کیش از پیشرفت ۷۵ درصدی پروژه مصلی بزرگ کیش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، غفار آقازاده افزود: در حال حاضر طرح مصلی کیش پیچیدگی فنی خاصی ندارد و تمامی گره‌های آن از نظر طراحی، محاسباتی و سایر جزئیات حل شده است.

آقازاده گفت: برای عملیات تکمیلی ساخت مصلی از مصالح باکیفیت ساختمانی از جمله سنگ مرمر نباتی ممتاز ایرانی، کاشیهای معرق وهفت رنگ بانقوش معماری سنتی، اسلامی در دیواره های شبستان استفاده شده است.

وی افزود: طیف وسیعی از عملیات معماری در دیوارها وسقف وگنبد داخلی پروژه مصلی کیش در حال اجرا است وهمچنین پوسته گنبد بیرونی به لحاظ مصالح مصرفی که ترکیبی از کامپوزیت وکاشی سنتی معرق با نقوش سنتی واسماء متبرکه است و ازنظر ابعاد در زمره گنبدهای زیبا ومتمایز است که طراحی آن به پایان رسیده ودر حال ساخت برای انتقال به محل برای نصب است.

سرپرست معاونت فنی و عمرانی شرکت عمران، آب و خدمات کیش افزود: مصلی کیش به عنوان بزرگترین مجموعه فرهنگی ومذهبی جزیره از اهمیت زیادی برخوردار است و باتوجه به توسعه جزیره کیش وافزایش جمعیت این منطقه آزاد کشور، وجود مجموعه ای با امکانات مناسب خدماتی برای برگزاری نماز با شکوه جمعه و مناسبتهای مذهبی و ملی بسیار ضروری است.

پروژه مصلی کیش در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع با زیر بنای 5 هزار متر مربع در میدان فارور این جزیره احداث شده و این مجموعه دارای بخش‌های مختلفی از جمله ساختمان های آموزشی وحوزه علمیه برادران و خواهران، سردر و سالن مطالعه مرکزی، کتابخانه و بخش های خدماتی است.