حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷

پیام دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر - نمایش محتوای خبر

 

 

پیام دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر

پیام دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر

دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر کیش در پیامی ۲۱ تیر روز ملی عفاف و حجاب را گرامی داشت.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، سرهنگ رحیم جهانبخش در این پیام آورده است: گل عفاف در بوستان حجاب می روید و عطر پاکی وجود زنان محجبه را قیمتی می کند.
21
تیر، روزعفاف وحجاب ، روزنکوداشت یکی از ارزش های بزرگ اسلامی و ایرانیان است.
این میراث ارزشمند معنوی، باجانفشانی و مجاهدت مردان و زنانی مؤمن وخستگی ناپذیر به ما تحویل شده است پس پاسداشت آن وظیفه تاریخی دیگری است که همت وتلاش آحاد جامعه را می طلبد.در قرآن مجید بیش از 10 آیه در مورد حجاب و حرمت نگاه به نامحرم وجود دارد و خداوند در آیه ٥٩ سوره احزاب بر این موضوع تاکید دارد و می فرماید: « ای پیامبر به زنان و دخترانت و نیز به زنان مومنین بگو خود را بپوشانند تا شناخته نشوند و مورد اذیت قرار نگیرند و خداوند بخشنده مهربان است.
مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) در خصوص اهمیت عفاف و حجاب فرموده اند:
حجاب برای زن، به معنای ذلت نیست، بلکه به معنای عصمت و حفظ زن است و نه فقط عصمت و حفظ زن، بلکه عصمت و حفاظت زن و مرد را در بر می گیرد.
نهادینه ‌سازی فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یکی از ضرورت‌های باورهای دینی، مستلزم برنامه‌ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه است.
طبیعی است برای اجرایی و عملیّاتی‌شدن برنامه‌های هر یک از حوزه‌ها، نیازمند حرکت جمعی می باشیم.
اگر این همسویی و هم‌پوشی در سطح فراگیر صورت نگیرد، نتیجه مطلوب به دست نخواهد آمد.
برای نهادینه‌سازی، گسترش و حفظ فرهنگ عفاف و حجاب، باید از همه توانایی‌ها، اختیارات و امکانات موجود در نهادهای کشور بهره گرفت.
قیام مردم مشهد و واقعه مسجد گوهر شاد در مقابله با کشف حجاب مصداق بارز مبارزه با یکی از توطئه های دشمنان اسلام در تاریخ معاصر است.
اینجانب با گرامیداشت این روز، برای تمامی زنان پاک سرشت و با ایمان و همه مردان با غیرت و نگهبانان شایسته نوامیس این مرز و بوم از خداوند منان آرزوی سلامتی وموفقیت مسئلت می نمایم.