حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۴ فروردین ۱۳۹۸

پس از اعلام آزاد شدن گذر موقت خودرو از کیش تا کنون 213 دستگاه خودرو از جزیره خارج شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

پس از اعلام آزاد شدن گذر موقت خودرو از کیش تا کنون 213 دستگاه خودرو از جزیره خارج شده است

پس از اعلام آزاد شدن گذر موقت خودرو از کیش تا کنون 213 دستگاه خودرو از جزیره خارج شده است

کیش/خبرگزاری صدا وسیما/اجتماعی

مدیرکل گمرک کیش با اعلام اینکه پس از اعلام آزاد شدن گذر موقت خودرو از کیش 290 فقره درخواست از سوی کیشوندان ثبت شده ؛ گفت : تا کنون 213 دستگاه خودرو از جزیره خارج شده است .

مهدی اقبالی مقدم در مورد مراحل ورود موقت خودرو به سرزمین اصلی اظهار کرد : ساکنان جزیره کیش که قصد سفر با خودرو خود به سرزمین اصلی را دارند باید مدارک مورد نیاز شامل برگه اطلاعات خودرو ، نامه سازمان منطقه آزاد کیش ، کپی کارت ملی ، کپی کارت کیشوندی و داشتن نامه بانک برای رهایی خودروهای در رهن بانک را تهیه کنند.

وی در مورد مراحل انجام ورود موقت خودرو به سرزمین اصلی گفت : گرفتن نامه از سازمان منطقه آزاد کیش ، ورود به سامانه گمرک برای ثبت نام و دریافت کد رهگیری ، و عملیات دور اظهاری با مراجعه به سامانه دور اظهاری گمرک ایران از ديگر مراحل خروج موقت خودرو است.

ارزیابی خودرو در گمرک ، تایید اطلاعات بانک ضامن در امور مالی گمرک ، دریافت نامه معرفی به بانک براي دریافت ضمانتنامه بانکی از دبیرخانه گمرک ، گرفتن  ضمانتنامه از واحد مالی گمرک و صدور پروانه الکترونیکی از دیگر مراحل اجراي کار است .

دریافت رمز پروانه با مراجعه به سامانه دور اظهاری گمرک و مراجعه به اداره راهنمایی و رانندگی براي دریافت پلاک با دردست داشتن رمز پروانه از دیگر مراحل خروج موقت خودرو از کيش است .

 خروج خودرو از جزیره کیش به سرزمین اصلی به صورت موقت از 21 تیر آزاد اعلام شد.