جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

ویژه برنامه صبح انتظار - نمایش محتوای صدا

 

 

ویژه برنامه صبح انتظار

تهیه کننده: اسماء بدیعیان پور

دستیار تهیه: لیلاسادات تاجرزاده

گوینده:علیرضا مقدسی

گزارشگر:فرهاد فرهادی

صدابردار:کورش یحیی زاده

برنامه صبح انتظار یک  برنامه 120 دقیقه ای با ساختار ترکیبی نمایشی است که صبح روز میلاد امام زمان (عج) از ساعت 10:30  تا 12:30 به صورت زنده از صدای مرکز کیش پخش شد.

 آیتم های برنامه شامل: آرم،گفتار ، گزارش ،کارشناس حضوری در برنامه ،طنز و لطیفه ،شعر انتظار ، معرفی کتاب ، مولودی خوانی ،  موسیقی با کلام ، موسیقی بی کلام  ،تهیه گزارش از مراسم جشن شادمانی مردم در روز میلاد و شب میلاد و انعکاس مراسم جشن و سرور مردم ،کارشناسی: ارائه بحث وظیفه منتظران در عصر انتظار ، نقش هدایت گری امام در دوره غیبت –دعا برای فرج- ارتباط تلفنی با مسجد مقدس جمکران ، شعر انتظار با صدای شاعران جزیره می باشد.

حضرت مهدی (عج) یگانه فرزند امام عسکری علیه السلام یازدهمین امام شیعیان است. امام زمان حضرت مهدی (عج) در سحرگاه نیمه شعبان 255 ق در سامرّا چشم به جهان گشود و پس از پنج سال زندگی تحت سرپرستی پدر، و مادر بزرگوارشان نرجس خاتون، در سال 260 ق به دنبال شهادت حضرت عسکری علیه السلام ـ همچون حضرت عیسی علیه السلام و حضرت یحیی علیه السلام که در سنین کودکی عهده دار نبوّت شده بودند ـ در پنج سالگی منصب امامت شیعیان را عهده دار شدند. آن بزرگوار پس از سپری شدن دوران غیبت با تشکیل حکومت عدل جهانی احکام الهی را در سرتاسر زمین حاکمیت خواهد بخشید..
آخرین امام شیعیان در پانزدهم ماه شعبان 255 ق، علی رغم مراقبت های ویژه مأموران حکومت عباسی، در خانه امام عسکری علیه السلام چشم به جهان گشودند. تولد مخفیانه آن حضرت بی شباهت به تولد حضرت موسی علیه السلام و حضرت ابراهیم خلیل علیه السلام نیست. همان گونه که این دو پیامبر بزرگ الهی تحت شدیدترین تدابیر امنیتی فرعونیان و نمرودیان به اراده خداوند و به سلامت در کنار کاخ فرعون و نمرود متولّد شدند، حضرت مهدی(عج) نیز در حالی که جاسوسان و مأموران خلیفه عباسی تمام وقایع خانه امام یازدهم علیه السلام را زیر نظر داشتند، در کمال امنیت و بدون آن که دشمنان بویی ببرند، در سحرگاه روز جمعه نیمه شعبان قدم به جهان هستی گذاشتند

سال تولید: 1396