جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

ویژه برنامه روضه آفتاب - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه روضه آفتاب

Loading the player...

تهیه کننده:فرهاد فرهادی

مجری:بیژن منصوری

نویسنده:راحله اکبری

تصویربرداران:مهدی روحی،محمد خلیلی

صدابرداران:محمد زاهدی،حمید پورغلامحسین

ویژه برنامه روضه آفتاب به تعداد 14 برنامه 45  دقیقه ­ای ویژه دهه محرم با بخش های مختلف مانند معرفی هیئت های جزیره ، دعوت از کارشناسان ،پیر غلامان،شاعران و ...،پخش کلیپ های مناسبتی و بخش های متنوع دیگر به ابعاد مختلف قیام حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) می پردازد.

یک قصه بیش نیست، غم عشق و وین عجب کز هر زبان که می شنوم نامکرر است بازگویی مصائب عاشورا و یادآوری فصلهای گوناگون این حماسه جاوید، علاوه بر بیداری، حسّ ظلم ستیزی و عدالت خواهی در جامعه، موجب تجدید حیات اسلام و احیای ارزشهای فراموش شده می باشد، به همین جهت، این جمله در میان اندیشمندان اسلامی معروف شده که: «اَلاِسْلامُ مُحَمَّدیُّ الْحُدُوثِ وَ حُسَیْنیُّ الْبَقاءِ؛ اسلام را حضرت محمد صلی الله علیه و آله به جهان بشریت عرضه نمود و حسین بن علی علیهماالسلام از آن پاسداری و حمایت کردذکر مصیبت عاشورا وسیله ایست برای رساندن پیامها و سخنان امام حسین علیه السلام به جهانیان در طول تاریخ تشیع.

معرفی هیأت­های مذهبی و مراسم­های آیینی اقوام ایرانی که در کیش حضور دارند از موارد بسیار مهم و محوری در این برنامه است .رویکرد مردم محور و اشاره به حضور پرشور مردم در دهۀ اول محرم، تاسوعا و عاشورا از موارد بسیار مهم به حساب می­ آید.

در این برنامه سعی بر آن است  تا به معرفی تمامی هیأت­های مذهبی جزیره کیش پرداخته شود ( فعالیت­ها، متولیان، آداب و رسوم، نحوۀ عزاداری، تاریخچه و ... ).

سال تولید: محرم 1397