رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

وضع قوانین براساس شرایط کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

وضع قوانین براساس شرایط کشور

وضع قوانین براساس شرایط کشور

امام جمعه کیش با اشاره به قانون ممنوعیت ورود کالای گروه 4 به کیش و ثبت سفارش کالا گفت :مسئولان کشور قوانینی را وضع کنند که مغایر با شرایط برخی مناطق کشور نباشد .

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های نماز جمعه با اشاره به قانون ممنوعیت ورود کالای گروه 4 به کیش و ثبت سفارش کالا گفت : بخش گسترده ای از اقتصاد کیش به بازارها وابسته است و ممنوعیت ورود کالا به کیش موجب اختلال در کار بازاریان و در نتیجه ضربه به اقتصاد کیش می شود. وی افزود:مسئولان باید شرایط هر منطقه را در نظر بگیرند و هر قانونی را برای همه مناطق تصویب نکنند.

امام جمعه کیش با اشاره به گردهمایی صنفی هفته گذشته در کیش گفت : بازاریان تنها یک درخواست صنفی داشتند و رسانه های معاند نتوانستند از این اجتماع سوءاستفاده و اخبار منفی منتشر کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده ولایتمداری و ایمان و اخلاق بازاریان کیش را زبانزد عنوان کرد و گفت :برپایی نماز جماعت در ماه رمضان و هئیت های مذهبی در محرم در بیشتر بازارهای کیش مصداق ولایتمداری کسبه و بازاریان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تحریم وزیر امورخارجه کشورمان توسط دولت آمریکا را مغایر با حقوق بین الملل عنوان کرد و گفت:تنها مسیر رسیدن به پیروزی گفتمان مقاومت اسلامی است و کشورمان به دنبال جنگ و مذاکره نیست.

امام جمعه کیش در فراز دیگری از خطبه ها سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) روز ملی ازدواج را گرامیداشت و جوانان را به ازدواج های آسان ، منطقی و آگاهانه دعوت کرد . وی گفت : مادیات و ظواهر نمی تواند ضامن خوشبختی دختران و پسران جوان باشد و به خانواده ها تاکید کرد برای فرزندانشان همسری صالح و مومن درنظر بگیرند.

امام جمعه کیش در پایان شهادت امام جواد (ع) را تسلیت گفت و از امامان به عنوان نور هدایت و الگوی صحیح انسانیت یاد کرد.