سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | سه‌شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

وزش باد شدید در مناطق دریایی کیش و جزایر خلیج فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

وزش باد شدید در مناطق دریایی کیش و جزایر خلیج فارس

وزش باد شدید در مناطق دریایی کیش و جزایر خلیج فارس

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز پدیده شاخص وزش باد شدید در مناطق دریایی، سواحل استان، جزیره کیش و جزایر خلیج فارس استان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، مرضیه سی سی پور افزود: در مناطق دریایی، از ساعات بعد از ظهر وزش باد شدید (جنوب غربی - شمال غربی) سبب مواج شدن دریا خواهد شد.

وی تصریح کرد: سرعت باد در جزایر خلیج فارس به بیش از ۵۰ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع موج در محدوده ۱۸۰ سانتیمتر خواهد بود که سبب اختلال در تردد‌های دریایی خواهد شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: توصیه می‌شود از تردد شناور‌های سبک و قایق‌های تفریحی جلوگیری شود و تمهیدات لازم در بنادر و اسکله‌های استان انجام شود.

سی سی پور خاطرنشان کرد: وزش باد شدید بویژه در ساعات بعدازظهر و شب در مناطق دریایی تا روز سه شنبه (۱۳ اردیبهشت) تداوم خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه وزش باد در مناطق خشکی استان بویژه خشکی‌های شرقی سبب بروز گردوغبار در این مناطق خواهد شد، گفت: امروز گذر ابر از آسمان مناطق شمالی و شرقی استان پیش بینی می‌شود.

سی سی پور تصریح کرد: در ساعات بعدازظهر در مناطق مرتفع احتمال وقوع رگبار پراکنده باران دور از انتظار نخواهد بود و از لحاظ دمایی تا پایان هفته جاری تغییرات دمایی روند افزایشی خواهد داشت.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: افزایش دما در مناطق شرقی استان محسوس‌تر خواهد بود