جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

ورزشگاه المپیک کیش در لیست میزبانان جام ملت‌های آسیا - نمایش محتوای خبر

 

 

ورزشگاه المپیک کیش در لیست میزبانان جام ملت‌های آسیا

ورزشگاه المپیک کیش در لیست میزبانان جام ملت‌های آسیا

مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش گفت: ورزشگاه المپیک کیش در لیست چهارده ورزشگاه معرفی شده برای مسابقات جام ملت‌های آسیا به AFC است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، محمد تقی امیری خراسانی گفت: در صورتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا با میزبانی ایران برای برگزاری مسابقات جام ملت‌های آسیا موافقت کند، کیش یکی از شهر‌های میزبان این رویداد مهم خواهد بود.
وی افزود: فدراسیون فوتبال ایران به طور رسمی نامزدی خود را برای دریافت میزبانی جام ملت‌های ۲۰۲۷ آسیا را به AFC اعلام کرده است.

امیری خراسانی گفت: کشور‌های قطر، هند، ایران و عربستان ۴ کشوری هستند که به عنوان نامزد میزبانی جام ملت‌های آسیا مطرح هستند و هرکدام از آنها برای دریافت میزبانی تلاش می کنند.
مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش گفت: با توجه به درخواست فدراسیون فوتبال و اعلام موافقت سازمان منطقه آزاد، ورزشگاه المپیک کیش جزو لیست چهارده ورزشگاه معرفی شده از سوی فدراسیون به AFC است.

وی افزود: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در راستای جام جهانی ۲۰۲۲ برای ارتقای بحث کیفیتی و کمیتی زمین‌های فوتبالی و کمپ‌ها و همچنین بهره‌گیری مناسب از سرمایه گزاران خصوصی دستور ویژه داد.

امیری خراسانی افزود: سال گذشته که AFC کم لطفی‌ای به ایران داشت و میزبانی را از باشگاه‌هایی که در جام باشگاه‌ها آسیا گرفت، یکی از زمین‌هایی که از سمت ایران معرفی شد، زمین چمن ورزشگاه المپیک بود که در همان زمان دستور ویژه‌ای صادر شد و همگی به دنبال بالا بردن ارتقای کیفیت فنی مجموعه بودند.
وی گفت: اکنون با همان دید فدراسیون، ورزشگاه کیش یکی از ورزشگاه‌های معرفی شده و به کنفدراسیون آسیا است و این امکان برای ما وجود دارد که تا قبل از بازدید نمایندگان AFC این ورزشگاه به سطح استاندار رسانده شود و پس از اعطای میزبانی به ایران استاندارد‌های نهایی هم اعمال شود تا میزبانی آبرومندانه‌ای در سطح آسیا داشته باشیم.