حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۷

واگذاری کلید منازل پروژه مسکن سبز - نمایش محتوای خبر

 

 

واگذاری کلید منازل پروژه مسکن سبز

Loading the player...

دانلود

کيش/خبرگزاري صدا و سيما/اجتماعی

کلید منازل پروژه مسکن سبز در فاز نخست به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی واگذارشد.

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما - مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: این پروژه علاوه بر تامین رفاه شهروندان و بهره مندی ساکنان کیش از امکانات خوب معیشتی، یک پروژه حمایتی برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی جزیره کیش است .

 علی اصغر مونسان گفت: تامین مسکن همواره یکی از مشکلات عمده شهروندان و فعالان اقتصادی جزیره کیش  است، به همین دلیل نیاز است که شهروندان این جزیره از تسهیلات حمایتی بر خوردار شوند.

وی افزود: پرداخت هزینه های مسکن معضل بسیاری از خانواده ها و فعالان اقتصادی است 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در تکمیل این موضوع گفت: کاهش هزینه های بخش خصوصی باعث افت قیمت ها  و کاهش هزینه های جاری و گردشگری در کیش می شود به همین منظور ساخت مسکن سبز در دستور کار قرار گرفت تا با ارائه این تسهیلات حمایتی، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی جزیره کیش در حوزه های مختلف با کاهش هزینه مسکن کارکنان خود بتوانند هزینه ها را کاهش داده و در نهایت ارائه خدمات و امکانات گردشگری در جزیره کیش ارزان تر  شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: ساخت مسکن سبز که در جنوب جزیره قرار دارد از 22 اسفند سال 95 آغاز شده و در مرحله اول اين طرح ، تعدادي منزل مسکوني براي کارکنان مستقر در مراکز اقامتي  معمار، صبا و صدف ساخته شده که تا شهریور امسال به بهره برداری می رسد.

علی اصغر مونسان گفت: مرحله اول ، دارای 450 واحد مسکونی است که 300 واحد از آنها  یک خوابه و150 واحد نيز دو خوابه  است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از اعلام علاقمندی سرمایه گذاران برای مشارکت در این طرح خبر داد و گفت: چند بخش خصوصی نیز در این طرح مشارکت کرده اند و مراحل بعدی این طرح به درخواست این بخش ها در حال ساخت است.

وی با اشاره به  قطعه زمینی 6 هزار متری که برای ساخت فضاهای خدماتی این طرح در نظر گرفته شده است افزود: تامین زیر ساخت های مورد نیاز این شهرک شامل آب، برق، فاضلاب، خیابان کشی و فضای سبز در دست پیگیری است و در کنار این فضاهای مسکونی ساخت فضاهای فرهنگی و خدماتی نیز پیش بینی شده است.