جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

همه در یک کشتی نشسته ایم - نمایش محتوای خبر

 

 

همه در یک کشتی نشسته ایم

همه در یک کشتی نشسته ایم

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: خانواده‌ها به ویژه والدین و اولیای مدارس، در آموزش‌های پیشگیری از ابتلا به عفونت HIV  می‌توانند نقش بسیار مهمی را ایفا کنند.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز كيش، دکتر محمدرضا رضانیا گفت: یکی از مهمترین استراتژی‌های برنامه کشوری پیشگیری از ایدز در کشور آموزش و اطلاع رسانی به مردم خصوصا گروه‌های هدف پرخطر است و بالابردن حساسيت سیاست گذاران، مسئولان و همه افراد جامعه به موضوع ایدز و همراه کردن آنان با این برنامه با اهميت است.
رئیس مرکز توسعه سلامت گفت: ایدز فقط یک بیماری نیست، موضوع ایدز یک بحث فراتر از بیماری است که مسائل اقتصادی، فرهنگی، سیاسی جوامع را شامل می‌شود.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش تصریح کرد: گراميداشت اين هفته(9الی15آذر) فرصت مناسبي براي، جلب مشاركت سياستگذاران و مسئولان، بيان اقدامات، دستاوردها و چالش هاي موجود و همچنين تكريم فعاليت هاي دست اندركاران این عرصه خواهد بود.
وی افزود: امسال نیز همانند سالهای گذشته شعار خاصی در نظر گرفته شده با عنوان ،آگاهی و پیشگیری ،آزمایش ودرمان اچ آی وی " همه در یک کشتی نشسته ایم" که بیانگر اهمیت این موضوع است.

وی در خصوص اهمیت مقوله پیشگیری تاکید کرد: خانواده‌ها به ویژه والدین و اولیای مدارس، در آموزش‌های پیشگیری از ابتلا به عفونت HIV می‌توانند نقش بسیار مهمی را ایفا کنند.

رضانيا گفت: علاوه بر خانواده، مدارس و به خصوص دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها، محیط‌هایی هستند که می‌توانند در آموزش‌های پیشگیری از ابتلا به عفونت HIV به جوانان نقش بسیار مهمی داشته باشند.
وی یاد آور شد: برگزاری کلاس های آموزشی در مدارس و دانشگاه ها، هتلها ،برگزاری کمپین،آموزش ، مشاوره  و تست سریع اچ آی وی بصورت سیار، زیر نویس شعار های مرتبط با ایدز و ارائه پیام های رادیویی و کارشناسی از طریق رسانه های جمعی ، توزیع بروشور و ارائه بسته های آموزشی بخشی از برنامه های متنوع هفته اطلاع رسانی ایدز در کیش است.