جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

هفت سین - نمایش محتوای صدا

 

 

هفت سین

تهیه کننده و نویسنده: لیلا تاجر زاده

صدابردار: مهدی رشیدیان

گزارشگر: علیرضامقدسی

گوینده: مریم سلیمانیان

برنامه ی (هفت سین) ویژه ی تحویل سال 98 به مدت 120 دقیقه در روز اول فروردین  در قالبِ اجرای استودیویی و محیطی با حضور گزارشگر برنامه در جوارِ مزار مطهر شهدای گمنام در مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام پخش می شود. گزارش از گردشگران ِ حاضر در جزیره و به ویژه در جوارِ مزار مطهر شهدا حضور دارند .همچنین ارتباط با مسئولین و دست اندرکاران اجرایی جزیره و معرفی خدمات ارائه شده  به همراه ارتباط با شهرها ی مذهبی و بقاع متبرکه  نظیر مشهد مقدس ، شهر مقدس قم و حرم شاهچراغ و ایجاد فضای معنوی مدنظر است.

نوروز نخستین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با یکم فروردین ماه، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران ایران باستان است. خاستگاه نوروز در ایران باستان است و هنوز هم مردم مناطق گوناگون فلات ایران، نوروز را جشن می‌گیرند. زمان برگزاری نوروز، در آغاز فصل بهار است که امروزه به آن برابری بهاری می‌گویند.

نوروز در ایران و افغانستان آغاز سال نو محسوب می‌شود و در برخی دیگر از کشورها یعنی تاجیکستان، روسیه، قرقیزستان، قزاقستان، سوریه، عراق، گرجستان، جمهوری آذربایجان، آلبانی، چین، ترکیه، ترکمنستان، هند، پاکستان و ازبکستان تعطیل رسمی است و مردمان آن جشن را برپا می‌کنند.

این ویژه برنامه به صورت زنده از ساعت00:30 از رادیو کیش پخش می شود

سال تولید: 1397/01/01