جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

نیروی دریایی کشورمان مجهز به انواع ناوشکن و ناو موشک انداز - نمایش محتوای خبر

 

 

نیروی دریایی کشورمان مجهز به انواع ناوشکن و ناو موشک انداز

نیروی دریایی کشورمان مجهز به انواع ناوشکن و ناو موشک انداز

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران با ساخت زیر دریایی، ناوشکن و ناوموشک انداز، از توان دفاعی بالایی در منطقه برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما کیش، امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری مراسم افتتاحیه مسابقات غواصی عمق ارتش های جهان با اشاره به ساخت زیر دریایی کلاس غدیر ، کلاس فاتح و کلاس طارق گفت: این زیر دریایی ها به پیشرفته ترین تجهیزات دفاعی و نظامی مجهز هستند.

وی افزود: ناو جماران نخستین ناوی بود که با تلاش متخصصان داخلی به ناوگان جنوب افزوده شد و اینک توان دفاعی کشورمان با ناوهای داخلی بسیار بالاست.

امیر دریادار خانزادی گفت: نمایش پرتاپ موشک در شمال اقیانوس هند نیز به زودی اجرا می شود.

وی افزود: ناوهای مجهز به موشک های عمود پرواز نیز از دستاوردهای دیگر نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

خانزادی طراحی و ساخت نوع جدیدی از هاورکرافت را یکی دیگر از دستاوردهای متخصصان داخلی برشمرد و گفت: این هاور کرافت 7 آذر به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ملحق می شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از ناوشکن دماوند در ناوگان شمالی کشور هم یاد کرد و گفت: این ناوشکن در مدت 18 ماه با تلاش متخصصان نیروی دریایی احیاء شد.

وی افزود: سامانه راداری جدیدی روی این ناوشکن نصب است که می تواند دور دست ترین مناطق را به راحتی رصد کند. وی همچنین از ساخت یک فروند ناو مین شکار مجهز به تجهیزات شکار انواع مین های سطحی و زیر سطحی خبرداد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در این 4 دهه که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد با اتکا به توان داخلی توانسته است در شرایط تحریم به دستاوردهای مهمی دست یابد.

ناو شکن سهند و دنا از دیگر تجهیزات مهم دریایی هستند که آذر 97 به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ملحق شدند .