رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

نوروز کیش - نمایش محتوای صدا

 

 

نوروز کیش

تهیه کنندگان:اسماء بدیعیان پور،لیلا تاجرزاده،سید امیر رضا هاشمی

گویندگان:عدنان اسلامی،ثمره رشیدی،مریم سلیمانیان،بیژن منصوری

گزارشگران:فرهاد فرهادی،مهدی رشیدیان

ویژه برنامه عصرگاهی « نوروز کیش » با ساختار ترکیبی نمایشی و با هدف سرگرمی، تفریحی و اطلاع رسانی در ایام نوروز برای مسافران و گردشگران به صورت زنده از رادیو کیش پخش می شود.

این برنامه گردشگر محور بوده و  شامل : اطلاع رسانی پرواز ها، اخبار رویدادهای هواشناسی، برنامه حرکت شناورها، گفتگو و گزارش با گردشگران و مسافران نوروزی، پیام های امنیتی و انتظامی پلیسی، بخش پیام های محیط زیست، مسابقه زنده تلفنی، معرفی اماکن گردشگری و نقاط دیدنی کیش، ارتباط با مسئولان اجرایی جزیره کیش در خصوص برنامه های نوروز، ارتباط با گزارشگران مراکز، تلفن و پیامک، موسقی های باکلام و بی کلام، طنز و لطیفه و ... می باشد.

اطلاع رسانی به گردشگران درایام نوروز،معرفی اماکن گردشگری کیش،ترویج سنتهای حسنه و آداب و رسوم ایرانی و اسلامی در عید نوروز و اقوام مختلف،ایجادلحظه های شاد و امیدبخش برای ساکنان و گردشگران از اهداف مهم این برنامه می باشد.

نوروز، آیینی نمادین و جشن کهن است که از قرون گذشته تا کنون تمامی نسلهای سرزمین ایران را فراتر از محدوده های قومی، مذهبی، زمانی و مکانی به یکدیگر پیوند داده است.نوروز به معنای روز نو است و این کنایتی است از آغاز یک زندگی جدید، بارش بارانهای بهاری، برآمدن شکوفه ها و برگ آوردن درختان، طولانی شدن روزها و ساعات روشنایی و این همه، گذشتگان را بر این اعتقاد راسخ کرده بود که نوروز زمان پیدایش و آفرینش جهان است.

سال تولید: فروردین 1397