سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۸ مرداد ۱۴۰۰

نمودار - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نمودار

تهیه کننده و کارگردان:اکبر بروغنی

نویسنده و اجرا:محمدعلی خوش اخلاق

صدابردار:حمیدپورغلامحسینی

تدوینگر و گرافیست:اکبربروغنی

تصویربرداران: مهدی کرمانی زاده،احمدمرادی

این برنامه به مدت 20دقیقه در راستای موضوع سال(جهش تولید) و حمایت از تولید ملی و مصرف کالای ایرانی و فرهنگ بهینه مصرف، تولید و پخش می شود.

آیتم های این برنامه:حضور کارآفرینان (خرد یا کلان) که در خصوص نحوه عملکرد و پیشرفت کار و فعالیت شغلی خود می پردازند،آیتم صنایع حاشیه ای کار تولیدی و همچنین آیتم جرقه(که می توان در کنار کار تولیدی و کارگاهی  شغل های مکمل و کوچک تر دیگری هم داشت)...

 جهش تولید با وجود فشار تحریم های بین المللی نیازمند یک برنامه عملیاتی جدی و مهندسی شده و یک عزم ملی همه جانبه بر پایه سیاست های درست و اصولی است. جهشی که در صورت تحقق می تواند کشور را به یک رشد و تحول اقتصادی و خودکفایی جدی در همه عرصه ها برساند. در راستای سیاست های تبیین شده در سال ۹۸ مبنی بر تمرکز بر رونق تولید، رهبر معظم انقلاب امسال را سال «جهش تولید» نام گذاری کردند. موضوعی که سال هاست سیاست گذاران در کشور بر توسعه هر چه بیشتر آن تاکید و تمرکز کرده اند زیرا لازمه اصلی رونق و رشد اقتصادی در کشور رشد تولید است و تاکید مکرر ایشان بر این موضوع حاکی از اهمیت یک حرکت ملی همه جانبه در این راستا به ویژه در شرایط حساس اقتصادی کشور است.اما تحقق یک جهش قابل توجه در تولید کشور مستلزم فراهم شدن ملزومات و بسترهایی است که باید مسوولان نهادهای مختلف و سیاست گذاران بر آن اهتمام ورزند و البته ضروری است تا بر رفع موانع و چالش هایی که سال هاست سد راه تولید در کشور است یک بازنگری و برنامه ریزی جدی و اساسی داشته باشند.

این برنامه روز شنبه ساعت 18:15 و بازپخش آن  روزهای سه شنبه و جمعه 17:15 از سیمای مرکزکیش پخش می شود

سال تولید: زمستان99