جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

نمایش رود آرام - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایش رود آرام

Loading the player...

نمایش رادیویی رود آرام بر اساس زندگینامه ی عالِم شهید، حجت الاسلام والمسلمین  غلامحسین حقانی توسط رادیو کیش  تولید و پخش شده است.

شهید حقانی در سال 1320 در شهر قم و در یک خانواده مذهبی و روحانی پا به عرصه وجود گذاشت. ایشان در سال 1335 به شهر قم بر گشت تا از محضر اساتیدی همچون آیت الله داماد، آیت الله شیخ عباسعلی شاهرودی و آیت الله حائری بهره فراوان کسب کند. همچنین ایشان در حوزه درس حضرت امام(ره) نیز شرکت فعال داشته و از محضر پر فیص ایشان بهره های فراوان کسب نمود. ایشان در راه مبارزه با رژیم شاهنشاهی بارها و بارها دستگیر و مورد شکنجه های فراوان قرار گرفت. بعد از انقلاب به فرمان امام برای سر و سامان دادن به مشکلات مردم هرمزگان راهی بندرعباس شد و بعد از مدتی با توجه به خدمات شایسته و فراوان که در این استان داشت از طرف مردم بندرعباس به عنوان نماینده وارد مجلس شورای اسلامی شد. ایشان از جمله نمایندگان پرکار در مجلس بودند و در دو کمیسیون تحقیق ودفاع به عنوان نائب رئیس فعالیت داشتند. همچنین از طرف امام به همراه پنج تن دیگر به مسئولیت تصمیم گیری بالاترین سازمان تبلیغاتی کشور منسوب شدند و دبیری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را بر عهده گرفتند. ایشان به تدریس در کلاسهای ایدئولوژی و سیاسی در حزب جمهوری اسلامی دانشکده تربیت معلم زندان اوین مشغول بودند و در اواخر عمر پربارشان سرپرستی سازمان تبلیغات اسلامی را بر عهده داشت.

سابقه مبارزاتي: آغاز نهضت انقلاب به رهبري حضرت امام خميني(ره)، تهيه و انتشار اعلاميه هاي حضرت امام راحل،‌ حضور در شهرهاي مختلف مانند سمنان، شيراز و بندرعباس با هدف مبارزه با رژيم،‌ دستگيري و تحمل زندانهاي مخوف شاه، افشاگري ماهيت رژيم اشغالگر قدس، تهيه نامه ها و اعلاميه هاي مختلف در دوران انقلاب، ممنوعيت از منبر در زمان ديكتاتوري پهلوي...

تاریخ تولید: 1395

نویسنده:مهشید وطن دوست

بازیگران:فرهاد قائمی مهدوی،محمد رضا علی،محمد پارسا،احمد گنجی،شیما جان قربان

گوینده:سهیل بابائی

تهیه کننده:الهه سلیمی

کارگردان:بابک صفی خانی