رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

نمایش رادیویی آئینه های روبه رو - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایش رادیویی آئینه های روبه رو

نویسنده:علی خاکبازان

بازیگران:محسن گیلک زاده،معصومه صادقی،پوران عزیز پور،سید ابراهیم میر قاسمی،داوود امامقلی

صدابردار:سجاد شاه قلعه

افکت و میکس:کامران خدابنده

تهیه کننده و کارگردان:رضا داداشی

این نمایش رادیویی، داستان پزشک داروسازیست که ناخواسته فروشنده ی مواد مخدر می شود.

هدف از این نمایش مقابله با شیوع مواد مخدر در جامعه و افزایش آگاهی مخاطبان نسبت به ترفندهای سوداگران مرگ و مصون نبودن اقشار مختلف جامعه از این ماده خانمان سوز است.

نسل جوان و نوجوان ویژگی های منحصر به فردی دارند و به تبع آن نیازهای خاصی نیز در وجودشان موج می زند. عواطف زلال و دقیق، قلب پاك و آماده تربیت، نشاط و تحرك، توان و جوشش، خلاقیت، كمال طلبی و كنجكاوی برخی از صفاتی است كه معمولاً از جوان و نوجوان تصویری امیدآفرین، قابل اتكاء، سرمایه ساز و در یك كلام موجودی آینده ساز ارایه می دهد.

 اما وجود برخی از صفات نوجوانی و جوانی، آنها را موجودی نیازمند به هدایت و مراقبت معرفی می كند. دانش اندك آنها در مواجهه با مسایل و مشكلات زندگی، برخوردهای اجتماعی، شناخت افراد، از این قبیل ویژگی ها است.

معضل اعتیاد و مواد مخدر یکی از اصلی ترین موانع رشد، توسعه و تحول اقتصادی، اجتماعی و ‏فرهنگی جوامع است  و از مهمترین راه های مقابله با این پدیده شوم، آموزش و آگاهی نسل جوان است.

بسیاری از نوجوانان حتی با شکل ظاهری انواع مواد مخدر آشنا نیستند و ناآگاهانه به مصرف این مواد اقدام می‌کنند،لذا لازم است با استفاده از ابزارهای آموزشی مختلف از جمله کیت‌های مواد مخدر، دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی با شکل ظاهری و مضرات آن آشنا شده تا در صورت برخورد با چنین موادی از مصرف آن خودداری کنند.

سال تولید: 1395