رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

نماز جمعه تکیه گاه اصلی و روشن کننده مسیر انقلاب - نمایش محتوای خبر

 

 

نماز جمعه تکیه گاه اصلی و روشن کننده مسیر انقلاب

نماز جمعه تکیه گاه اصلی و روشن کننده مسیر انقلاب

امام جمعه کیش گفت: احیای نماز جمعه بعد از انقلاب یکی از دستاورد‌های مهمی است که خیلی سریع به تکیه گاه اصلی و روشن کننده مسیر انقلاب تبدیل شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده با تبریک 40 ساله شدن ایام برگزاری نماز جمعه در کشور، با اشاره به اینکه نماز جمعه یکی از بافضیلت ترین نماز ها نزد خداوند است، با تاکید بر اینکه یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی احیای نماز جمعه در کشور است گفت: برپایی 40 ساله نماز جمعه که امروز در بیش از 900 نقطه کشور برگزار می شود، فرصتی عظیم و زنجیره ای مستحکم است که توانسته موجب بیداری و افزایش سطع معنوی مردم شود.

خطیب جمعه کیش با تشکر از زحمات حجت الاسلام، آقایان طالب و علیدادی، امامان جمعه پیشین کیش که برای توسعه و ارتقای جزیره عمر و جوانی خود را صرف کردند گفت: بیش از هزار خطبه از آغاز اولین نماز جمعه کیش تاکنون میگذرد که در این اجتماع عظیم، بسیاری از مسائل پیگیری و بسیاری از مشکلات هم با حضور مردم و همکاری مسوولان حل شده است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده تامین ذکر الهی، تامین نیاز مردم به دور هم بودن و شکل گیری اجتماع، حج مستمندان بودنِ نماز جمعه و حل مشکلات مختلف مردم را از ابعاد مهم نماز عبادی سیاسی جمعه برشمرد.

امام جمعه کیش در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از فعالیت های مدیریت جزیره خواهان تلاش های همه جانبه برای بازگشت رونق گذشته به کیش شد تا از این رهگذر بسیاری از مشکلات مردم هم حل شود.

خطیب جمعه کیش با تبریک انتخاب حجت الاسلام عبادی زاده به عنوان نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان از تلاش های 3 دهه آیت اله نعیم آبادی تقدیر و تشکر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده احترام به والدین را پس از اهمیت نماز اول وقت جزو مسائل مورد تاکید اسلام برشمرد و گفت: احسان به پدر و مادر جزو محبوب ترین اعمال نزد خداوند است.

مراسم گرامیداشت چهلمین سال برپایی نماز جمعه همزمان با سراسر کشور در جزیره کیش، با سخنرانی حجت الاسلام طباطبائی پیش از خطبه های نماز جمعه برگزار شد.