جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

نقطه سر خط - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نقطه سر خط

Loading the player...

این برنامه به تعداد 13 برنامه 50 دقیقه­ای به صورت گفتگو محور ،جهت بیان افکار مختلف و تضارب آراء جوانان به سبک کرسی های آزاد اندیشی در سیمای مرکز کیش تولید و جمعه ها ساعت 21:00 پخش خواهد شد .

با توجه به شرایط جزیره کیش و حضور بیش از 6 هزار دانشجو و7هزار دانش آموز ضرورت پرداخت به حوزه جوانان، امری الزامی برای رسانه محلی به نظر می رسد. در دنیای کنونی و افزایش وسایل ارتباط جمعی و حضور صدها شبکه ماهواره ای فارسی زبان و تمرکز بر ارکان اعتقادی جوانان ایران اسلامی با ایجاد شبهات در موضوعات مذهبی، اقتصادی، سیاسی و ... سعی در فرافکنی و آمیخته نمودن حق و باطل نموده که با توجه به بیان و تاکید مقام معظم رهبری بر ایجاد و تقویت کرسی های آزاد اندیشی، طراحی این برنامه  انجام شد و با حضور جوانان و دعوت از اساتید مبرز به واکاوی برخی از موضوعات همچون، اقتصاد مقاومتی، عبرت های تاریخی ، حجاب و عفاف، نماز، مدرک گرایی و تحصیل، روابط دختر و پسر، اعتیاد، اجبار در دین و ... پرداخته خواهد شد .

رهبر معظم انقلاب آزاداندیشی را این گونه معنا می‌کنند: «آزاداندیشى یعنى آزادانه فکر کردن، آزادانه تصمیم گرفتن، ترجمه‌اى، تقلیدى و بر اثر تلقین دنبال بلندگوهاى تبلیغاتى غرب حرکت نکردن. لذا شامل علم، معرفت، مشى سیاسى، شعارها و واژه‌ها و خواسته‌هاى متعارف سیاسى و اجتماعى هم مى‌شود. اگر امروز غرب مى‌گوید دمکراسى، ما باید فکر کنیم ـ‌آزادفکرى یعنى این‌ـ ببینیم آیا همین که او مى‌گوید درست است و دمکراسى به صورت مطلق ارزش است یا نه، قابل خدشه است؟»2

آزادانه و به دور از تقید و وابستگی به شرق و غرب فکر کردن، تصمیم گرفتن و اندیشیدن بی‌تردید نیازمند زیربناهایی مهم است و برای جامعه‌ی نخبه و دانشگاهی ما، که جزء گروه‌های فکرساز جامعه هستند، دستاوردهای بی‌شماری در پی دارد. با عنایت به فرمایشات رهبری در حوزه‌ی آزاداندیشی، می‌توان آثار و دستاوردهای ذیل را برای این مفهوم عمیق و متعالی برشمرد.

سال تولید: 1395

محقق و تهیه کننده:محمد احسان خرامید

کارگردان:مهسا طبیب

دستیار تهیه:زهرا یکه دهقان

مجری و کارشناس:غلامحسین حقانی

تصویربرداران:کامبیز حسین زاده،مهدی روحی، نازمحمد خلیلی،مجید سلیمی

صدابردار:حمید پور غلامحسینی

تدوین و گرافیک: مجید سلیمی

منشی صحنه:فاطمه مقدسی

نویسنده: مونا شیخ

کارشناس مهمان: حجت الاسلام سیدین،دکتر قانعی پور