سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | سه‌شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

نقد منصفانه و بدون تخریب دولت - نمایش محتوای خبر

 

 

نقد منصفانه و بدون تخریب دولت

نقد منصفانه و بدون تخریب دولت

خطیب موقت نمازجمعه کیش با اشاره به اوضاع کنونی کشور گفت: وظیفه صاحب نظران، نقد منصفانه و بدون تخریب دولت است و نقد باید همراه با ارائه راهکار‌ها باشد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، حجت الاسلام یوسف پور در خطبه‌های نماز جمعه مهار کرونا، مدیریت صحیح هدفمندی یارانه‌ها، جلوگیری از رانت خواری، مبارزه با فساد و ارتباط عمیق با همسایگان را جزو عملکرد یکساله دولت سیزدهم برشمرد و گفت: مبارزه با محتکران و کوتاه کردن دست کسانی که از یارانه دولت برای تأمین کالا‌های اساسی استفاده نمی‌کردند و اختصاص یارانه به مصرف کنندگان و افزایش قدرت خرید مردم برای تحقق عدالت و اجرای صحیح طرح هدفمندی یارانه‌ها است.

وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب، گفت مردم اگر طعم شیرین عدالت و هدفمندی یارانه‌ها را بچشند، همانند هشت سال دفاع مقدس، در کنار دولت خواهند بود.

حجت الاسلام یوسف پور با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با کارگران و معلمان گفت: پیغمبر بر دستان کارگران بوسه می‌زد و می‌فرمود: این دستان را آتش جهنم نمی‌سوزاند و باید قدر و منزلت و پاداش کارگران، به موقع پرداخت شود.

وی با استناد به حدیث پیامبر، شغل معلمی را، شغل انبیا دانست و گفت: معلمان نیز حقوقی دارند و باید با ادای حقوق آن‌ها به جایگاه و شأن معلمان احترام گذاشته شود.

خطیب موقت نمازجمعه کیش سفر اخیر رئیس جمهور کشور سوریه به ایران را پیام وحدت این دو کشور به جهانیان و به خصوص سران کشور‌های عربی دانست و گفت: برخی از سران کشور‌های عربی فکر می‌کردند که تهران و دمشق از یکدیگر فاصله گرفتند، اما این سفر پیام وحدت این دو کشور را به جهانیان مخابره کرد.

وی با تقدیر از مسئولان منطقه آزاد کیش برای تلاش و حل مشکلات مردم جزیره کیش گفت: مدیران سازمان با رصد منطقی و علمی درصدد حل مشکلات جزیره کیش هستند.

حجت الاسلام یوسف پور از مدیران ارشد سازمان خواست با تشکیل اتاق فکر با حضور جوانان دغدغه‌مند و آسیب شناسی مشکلات کیش برای رفع مشکلات مسکن و اجاره‌بها برآیند و به ویژه مسکن ملی را در جزیره کیش پیاده و اجرا کنند.

خطیب موقت نمازجمعه کیش گفت: براساس اعلام وزیر راه و شهرسازی، افزایش نرخ اجاره بها در کلانشهر تهران ۲۰ درصد و در سایر شهر‌ها ۱۵ درصد است و بر این اساس تعزیرات حکومتی با کسانی که افزایش نامتعارف در اجاره‌بها را اعمال کنند برخورد می‌کند.

حجت الاسلام یوسف پور از مالکان غرفه‌های بازار‌ها و صاحبخانه‌ها درخواست کرد در اجاره واحد خود جانب انصاف را رعایت کنند تا مردم به فشار نیاید.