جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

نظارت بازرسان بهداشت محیط بر تهیه و توزیع غذاهای نذری - نمایش محتوای خبر

 

 

نظارت بازرسان بهداشت محیط بر تهیه و توزیع غذاهای نذری

Loading the player...

دانلود

کيش/خبرگزاري صدا و سيما / بهداشت و سلامت

نظارت بازرسان بهداشت محیط بر تهیه و توزیع غذاهای نذری

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از  نظارت شبانه روزی 8 گروه از بازرسان بهداشت محیط مرکز توسعه سلامت بر تهیه و توزیع غذاهای نذری در هئیت های مذهبی کیش خبرداد.

به گزارش خبرگزاري صدا و سيماي مرکز کيش - دکتر محمدرضا رضانیا با اشاره به اهمیت رعایت نکات و موازین بهداشتی در مراحل مختلف تهیه،پخت و توزیع نذورات  در مساجد ،تکایا و هیئت های مذهبی گفت:مسئولان هیئت های عزاداری که مسئولیت سلامت غذاهای نذری را برعهده دارند محل پخت و توزیع نذورات خود را به مرکز توسعه سلامت معرفی و نسبت به دریافت مشاوره و تایید بهداشتی اقدام کنند.

وی افزود: افرادی که در هیئت های مذهبی فعالیت دارند  باید  نسبت به دریافت گواهی سلامت از مرکزتوسعه سلامت اقدام کنندو مسئولان هیئت هاموظف اند از ورود و خروج افراد متفرقه به محل تهیه و توزیع غذای نذری جلوگیری کنند.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با تاکید بر لزوم نظارت مسئولان هیئت های مذهبی بر تهیه مواد اولیه از اماکن معتبر گفت: توجه به تاریخ تولید و انقضاء مواد اولیه از مهم ترین موضوعاتی است که باید با آن توجه ویژه ای شود.

دکتر رضانیا همچنین بر استفاده از آب آشامیدنی شبکه توزیع عمومی و ضد عفونی تانکر های آب در هیئت های مذهبی  تاکید کرد و افزود:  هیئت های مذهبی  برای توزیع غذاهای نذری  تنها مجاز به استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی وآلومینومی  وبرای توزیع نوشیدنی های داغ مجاز به استفاده از لیوان های کاغذی هستند.

وی با اشاره به اینکه برپایی ایستگاه های صلواتی خودجوش از نظر بهداشتی غیر قانونی است افزود: برپایی ایستگاه های صلواتی فقط با نظارت هیئت های مذهبی امکان پذیر است.

رئیس مرکز توسعه سلامت جزیره کیش با اشاره به اینکه ذبح دام در معابر عمومی از عوامل  انتقال بیماریهای مشترک انسان و دام است افزود: هیئت های مذهبی از قربانی کردن دام در معابر عمومی و هیئت های عزاداری  خودداری کنند.