جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

نظارت، حق مسلم شورای نگهبان - نمایش محتوای خبر

 

 

نظارت، حق مسلم شورای نگهبان

نظارت، حق مسلم شورای نگهبان

امام جمعه کیش در خطبه‌های نماز جمعه گفت: نظارت استصوابی حق مسلم شورای نگهبان است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده گفت: نظارت استصوابی به این معنی است که شورای نگهبان باید حرف آخر را بزند، قضاوت کند و حکم بدهد.
وی با اشاره به آغاز ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم گفت: مرحله ثبت نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی تمام شده و مرحله احراز صلاحیت داوطلبان که از مراحل مهم و حساس انتخابات  است  آغاز شده است.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده افزود: تایید صلاحیت کاندیداهای مجلس بر عهده هیئت های اجرایی مستقر در فرمانداری ها ، استانداری ها و وزارت کشور است .
وی گفت: بر اساس قانون اساسی کشور شورای نگهبان موظف به  نظارت بر اجرای صحیح مراحل انتخابات است.
امام جمعه کیش با بیان اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون اساسی کشور مسئوول بررسی نظر هیئت های اجرایی است  گفت: شورای نگهبان موظف است بر صحت  اجرای وظایف هیئت های اجرایی نظارت داشته باشد.
خطیب جمعه کیش گفت: چنانچه هر یک از داوطلبان به هر دلیل تایید صلاحیت نشدند نباید به شورای نگهبان حمله کنند بلکه همه باید به نظارت شورای نگهبان احترام بگذارند  و تمکین شورای نگهبان به معنای تمکین  قانون است.
امام جمعه کیش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز  تبلیغات کاندیداها و قول های آنان برای جذب آراء مردمی گفت: داوطلبان توجه داشته باشند که وارد عرصه خطیر مدیریتی   شدند و نباید قول های غیرواقعی به مردم دهند ،قول دروغ  ، خیانت به مردم و کشور  است.
وی همچنین به آغاز بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز اشاره کرد و گفت: این اجلاس، نقش تاثیرگذاری در احیاء گسترش فرهنگ نماز در جامعه دارد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده با بیان اینکه یکی از مهم ترین بخش های این اجلاس پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی است افزود: این پیام نشان دهنده  توجه ویژه رهبری به موضوع نماز است.
خطیب جمعه کیش به سالگرد حمله به منزل رهبر شیعیان نیجریه شیخ زکزاکی اشاره کرد و گفت: با تلاش ها و مجاهدت های این روحانی برجسته تعداد شیعیان نیجریه هم اینک 15 میلیون نفر است و همین آمار موجب نگرانی وهابیون شده است.
امام جمعه کیش با اشاره به اینکه حمایت از انسانها از وظایف مجامع بین المللی است از سران کنفرانس اسلامی و دلتمردان کشور به ویژه وزارت امور خارجه خواست با تلاش بیشتر زمینه آزادی شیخ زکزاکی را فراهم کنند.