سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

نصب و راه اندازی سامانه‌های کنترل ترافیک دریایی در بندر کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

نصب و راه اندازی سامانه‌های کنترل ترافیک دریایی در بندر کیش

نصب و راه اندازی سامانه‌های کنترل ترافیک دریایی در بندر کیش

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از نصب و راه اندازی سامانه ‌های کنترل ترافیک دریایی در سایت بندر کیش و بصیرا جزیره قشم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش و به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، علیرضا محمدی کرجی ران گفت: سامانه های کنترل ترافیک دریایی (VTS) از تجمیع حسگرهای مختلف هواشناسی و هیدروگرافی تشکیل شده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه سامانه کنترل ترافیک دریایی VTS بنادر سه گانه کشور (شهید رجایی، بندر امام خمینی  (ره) و بندر انزلی و برخی از جزایر استان هرمزگان توسط شرکت اروپایی نصب و راه اندازی شده ، افزود: در سالهای گذشته به دلیل تحریم های ظالمانه، تهیه و فروش اقلام و همچنین پشتیبانی و خدمات پس از فروش رادار، با ممنوعیت جدی از سوی شرکت های  پشتیبان همراه بود و مشکلاتی را در جهت مأموریت سامانه کنترل ترافیک دریایی  VTS  ایجاد کرده بود.

وی گفت: با اتکا بر دانش و توان داخلی برای مرتفع کردن و بهره وری هرچه بیشتر از سامانه های موجود از طریق یک شرکت فناور و دانش بنیان ، این بخش مهم را در داخل کشور به شکل کامل طراحی کردند.
علیرضا محمدی کرجی ران گفت: طراحی این سامانه در داخل به شکل عملیاتی و موفقیت آمیز درسایت کیش و بصیرا در قشم راه اندازی شد و درصد آماده به کار تجهیزات سامانه کنترل ترافیک دریایی VTS این مناطق به نحو چشمگیری افزایش یافته است .
وی صرفه جویی تولید داخل هر دستگاه برای کشور را بالغ بر ۴۵ هزار یورو اعلام کرد و گفت: علاوه بر صرف جویی ارزی ، قطع  وابستگی و ایجاد خودکفایی گامی مهم در جهت تبدیل شدن تهدیدها به فرصت و  تقویت خود باوری ملی اتکا بردانش ایرانی است.