جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

نسیم نوروزی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

نسیم نوروزی

Loading the player...

این برنامه به تعداد 13 برنامه 45 دقیقه­ ای، در ایام نوروز از سیمای مرکز کیش پخش می­ شود

آیتم های این برنامه شامل تیتراژ، مجری ومهمان،وله،گزارش،سرود،پلی بک طنز،دوربین مخفی،آیتم طنز،معرفی جاذبه های کیش، مراسم ونمایشگاهایی که در ایام نوروز در خصوص معرفی و آشنایی مردم با سنن وقومییت های مختلف ایرانی در جزیره کیش برگزار می شود پرداخته می شود. : امید/آگاهی/نشاط وسرگرمی/ پرداخت به شعار سال/گردشگری/اقتصاد مقاومتی و ایجاد لحظاتی شاد برای بینندگان عزیز از اهداف این برنامه می باشد.نوروز، آیینی نمادین و جشن کهن است که از قرون گذشته تا کنون تمامی نسلهای سرزمین ایران را فراتر از محدوده های قومی، مذهبی، زمانی و مکانی به یکدیگر پیوند داده است.نوروز به معنای روز نو است و این کنایتی است از آغاز یک زندگی جدید، بارش بارانهای بهاری، برآمدن شکوفه ها و برگ آوردن درختان، طولانی شدن روزها و ساعات روشنایی و این همه، گذشتگان را بر این اعتقاد راسخ کرده بود که نوروز زمان پیدایش و آفرینش جهان است.عید نوروز را می‌توان از قدیمی‌ترین عید ایرانیان نام برد که این جشن وجشن مهرگان( که با آغاز فصل زمستان برپا می شد) از بزرگترین عید ها برشمرده می شد. تجلیل و پاسداشت از آن ریشه در تاریخ کهن دارد. هرچند از پیشینه تاریخی آن، مکتوب بسیار دقیقی در دست نیست اما بی‌شک جشن نوروز سابقه‌ای بسیار کهن در میان اقوام مختلف جهان دارد.
نوروز یکی از قدیمی‌ترین عید ایرانیان است و هر ساله با برگزاری آئینها و آداب و رسوم مختلفی همراه می شود و در خصوص ریشه نوروز نیز اندیشمندان و شعرای روزگاران کهن دیدگاه های مختلفی داشتند.

سال تولید: 1395

تهیه کننده:ابراهیم بروغنی

مجریان:سمیه ملک پور،علیرضا مقدسی

گزارشگر:محمد حسین امید زاد

کارگردانان:اکبر بروغنی،ندا وفایی

تدوین:ابراهیم بروغنی

تصویر برداران:کامبیز حسین زاده،مهدی روحی

صدا بردار:حمید پور غلامحسینیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام وقتتون بخیر من از اطلاعات نوروزی و گزدشگری... زهرا ۱۳۹۵/۰۱/۱۹ ۱۰:۵۸
با سلام ضمن تشکر از همراهی شما با وب سایت مرکز... صدا و سیمای مرکز کیش ۱۳۹۵/۰۱/۱۹ ۱۱:۱۹

صدا و سیمای مرکز کیش
با سلام
ضمن تشکر از همراهی شما با وب سایت مرکز کیش، پیشنهادات شما در صفحه ویژه نوروزی صدا وسیما گنجانده خواهد شد و به اطلاع مدیر سیما خواهد رسید.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۱/۱۹ ۱۱:۱۹ در پاسخ زهرا
زهرا
سلام وقتتون بخیر

من از اطلاعات نوروزی و گزدشگری سایت خیلی استفاده کردم اگر امکان دارد آدرس مراکز خرید و مکان های گردشگری و تهیه بلیط کنسرت ها رو هم در این برنامه یا در سایت اعلام کنید.متشکرم
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۱/۱۹ ۱۰:۵۸