سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

نسل جوان، امیدوار و مقتدر - نمایش محتوای خبر

 

 

نسل جوان، امیدوار و مقتدر

نسل جوان، امیدوار و مقتدر

محمدرضا باهنر گفت: نسل جوان ما با قدرت و اقتدار بیشتری مسیر انقلاب را طی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، محمدرضا باهنر در مراسم راهپیمایی بیست و دوم بهمن در کیش گفت: حدود هشتاد درصد از جوانان امروز، دوران حضرت امام و دفاع مقدس را درک نکرده اند اما قدرتمند تر، امیدوارتر و محکم تر به میدان آمده اند تا از دستاوردهای انقلاب اسلامی حفاظت کنند.
وی افزود: همزمان با پیروزی  انقلاب اسلامی ،دست ابرقدرتها از ایران کوتاه شد اما برخی اعتقاد داشتند که ایران ناچار است دوباره به طرف قدرتهای بزرگ جهانی برگردد که با همت مردم و رهبری هوشمندانه ی حضرت امام خمینی، جمهوری اسلامی با عزت و اقتدار به حرکت خود ادامه داد.
محمدرضا باهنر با اشاره به تلاشهای دنیای استکبار برای ضربه زدن به نظام اسلامی گفت: در دوران دفاع مقدس ، تمام کشورهای دنیا با ارسال تجهیزات و امکانات فراوان از رژیم بعثی حمایت کردند اما نتوانستند به انقلاب ما آسیب بزنند.
وی با بیان اینکه جنگ تحمیلی حدود هزار میلیارد ریال به زیرساختهای ما خسارت زد گفت: همه ی این خسارتها در مدت ده سال بازسازی شد اما با وجود همه ی سختی ها، حتی یک وجب از خاک کشورمان را از دست ندادیم.
وی پیشرفتهای کشورمان را در زمینه های مختلف بی نظیر دانست و گفت: در علوم هسته ای، نانوتکنولوژی، سلولهای بنیادی و سایر عرصه های علمی، جمهوری اسلامی ایران در رده های برتر جهانی قرار دارد که این دستاوردها به همت جوانان همین مرز و بوم به دست آمده است.
وی با اشاره به بیانیه ی گام دوم انقلاب گفت: جوانان باید وارد عرصه شوند و با کار و تلاش اقتصادی به سمت قله های پیشرفت حرکت کنند.
باهنر با اشاره به دشمنی های امریکا با ملت ایران گفت:  امریکا می داند که با حمله ی نظامی نمی تواند به ما آسیب بزند  زیرا قدرت دفاعی و اقتدار ما بازدارنده است و جمهوری اسلامی به هر تجاوزی پاسخ کوبنده و پشیمان کننده ای خواهد داد