جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

نرخ جدید کرایه تاکسی‌ها در کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

نرخ جدید کرایه تاکسی‌ها در کیش

نرخ جدید کرایه تاکسی‌ها در کیش

سرپرست حمل و نقل عمومی کیش گفت: نرخ کرایه تاکسی‌ها در جزیره اصلاح شد و رانندگان تاکسی موظف به استفاده از تاکسی متر هستند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، مغاری افزود براین اساس 44 منطقه درکیش نقطه گذاری وکیلومتربرداری شد و برای این مناطق نرخ جدید تعیین شد .
وی گفت: تاکسی مترهای قبلی به روز رسانی و نرخ های جدید روی تاکسی مترها نصب شد.
وی همچنین با اشاره به اینکه این تصمیم ازماهها قبل درشورای شهر/ سازمان منطقه آزاد وشورای ترافیک بررسی و 5 روز قبل به حمل و نقل ابلاغ شد گفت: از امروز رانندگان تاکسی موظف هستند مطابق نرخ جدید از مسافران کرایه دریافت کنند.
مغاری همچنین بابیان اینکه دراین مصوبه سه ورودی برای تاکسی مترها تعریف شده  گفت: .یک ورودی برای داخل شهری 7هزارو500 تومان است که براساس هرکیلومتر 775 تومان  تا 7 کیلومتر ، وبالای هر7کیلومتر 885 تومان  محاسبه می شود.
برای فرودگاه  وردی 19 هزارو500 تومان برای سواحل غربی جزیره ازکشتی یونانی تاپارک آبی 24 هزار تومان است .
وی درپاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ی کیش  مبنی برافزایش تاکسی های اینترنتی نیز گفت: از نوروز 99 قرار است تاکسی های اینترنتی کیش نیز راه اندازی شوند.
وی در ادامه افزود: در تعطیلات نوروز  افزایش 50 دستگاه مینی بوس به صورت ناوگان به حمل ونقل عمومی جزیره کیش افزوده می شود.
مغاری گفت با شرکت های ژاپنی هم مذاکره کردیم مینی بوس های مقاوم و سازگار با آب و هوای کیش وارد کنیم تا مشکل مردم و سرویس مدارس برطرف شود.
مدیر حمل و نقل عمومی کیش گفت: رانندگان مینی بوس  موظفند صندلی های نا ایمن وسط را جمع آوری کنند.