جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

نخستین پایگاه تخصصی غواصی کشور در جزیره کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین پایگاه تخصصی غواصی کشور در جزیره کیش

نخستین پایگاه تخصصی غواصی کشور در جزیره کیش

نخستین پایگاه تخصصی غواصی کشور با هدف استاندارد سازی، کنترل و نظارت بر روند آموزش و برگزاری دوره‌های غواصی در کیش آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز كيش، روابط عمومي منطقه آزاد كيش اعلام كرد: براساس تفاهم نامه همکاری فی مابین فدراسیون نجات غریق موسسه ورزش و تفریحات سالم و فدراسیون غواصی جمهوری اسلامی ایران در خصوص برگزاری دوره های ملی و بین المللی غواصی، نخستین پایگاه تخصصی غواصی کشور با هدف استاندارد سازی، کنترل و نظارت برروند آموزش و متمرکز کردن کلاس ها و دوره های غواصی سراسر کشور در منطقه آزاد کیش، در جزیره کیش گشایش یافت.

مدیر کل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: کلاس آموزشی، اتاق های رختکن، اتاق های نگهداری تجهیزات، و بخش دفتری ازجمله قسمت های مختلف این پایگاه آموزش غواصی است که در ساحل غربی جزیره کیش و پارک کشتی یونانی راه اندازی شده است.
سید محمدرضا مداح گفت: با توجه به اینکه جزیره کیش پایلوت و مرکز برگزاری دوره های ملی و بین المللی غواصی تفریحی و آموزشی و همچنین کلاس های مدرسی است و سالانه میزبان بیش از ۳۰ دوره آموزشی غواصی از سراسر کشور است، این پایگاه نقش مهمی در ارتقاء سطح کمی و کیفی این دوره های آموزشی دارد.
پارسال در جزیره کیش علاوه بر منقاضیان آموزش غواصی تفریحی،  ۷۲۵  غواص در ۱۳۰ دوره آموزشی  زیر نظر مدرسان غواصی مراحل مختلف  ورزش غواصی را در سطوح مختلف فرا گرفتند.
جزیره کیش به دلیل وجود ظرفیت ها و امکانات مناسب مرداد امسال میزبان مسابقات غواصی ارتش های جهان است.