جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

مهمان بهار - نمایش محتوای صدا

 

 

مهمان بهار

تهیه کنندگان:محمد چگنی،غلامحسین خسروی
گویندگان:ویدا فرجامی،ثمره رشیدی
گزارشگران:علیرضا مقدسی،فرهاد فرهادی
صدابرداران:محمد زاهدی،کوروش یحیی زاده،نیما نجم

ویژه برنامه مهمان بهار با ساختار ترکیبی نمایشی در ایام نوروز از ساعت 10 الی 12 به صورت زنده از رادیو کیش پخش می شود.در این برنامه ضمن تقویت رویکرد اطلاع رسانی به طرح موضوعات ارشادی تربیتی با محوریت نوروز و ایجاد فضای مفرح و با نشاط  توجه می شود.

 آیتم های برنامه شامل : اطلاعات پرواز ، گزارش در 3 بخش ، طنز و لطیفه ، آیتم صوتی سلامت گردشگر ، ارتباط با مسئولان کیش ( ستاد نوروزی )، بسته صوتی محیط زیست ، پیام پلیس  ، معرفی اماکن گردشگری ایران ، تلفنی ، پیامک ، موسیقی بی کلام ، باکلام و بخش آداب و معاشرت سفر  است .

 با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی ، در هر برنامه به مدت تقریبی 5 تا 6 دقیقه در قالب مطلب ، گزارش و یا گفتگو با مسئولین و پخش موسیقی با کلام به موضوعاتِ مذکور نیز پرداخته می شود.

نوروز، آیینی نمادین و جشن کهن است که از قرون گذشته تا کنون تمامی نسلهای سرزمین ایران را فراتر از محدوده های قومی، مذهبی، زمانی و مکانی به یکدیگر پیوند داده است.نوروز به معنای روز نو است و این کنایتی است از آغاز یک زندگی جدید، بارش بارانهای بهاری، برآمدن شکوفه ها و برگ آوردن درختان، طولانی شدن روزها و ساعات روشنایی و این همه، گذشتگان را بر این اعتقاد راسخ کرده بود که نوروز زمان پیدایش و آفرینش جهان است.

سال تولید: 1396