رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

مقاومت در برابر ظلم درس بزرگ عاشورا - نمایش محتوای خبر

 

 

مقاومت در برابر ظلم درس بزرگ عاشورا

مقاومت در برابر ظلم درس بزرگ عاشورا

امام جمعه کیش گفت: درقاموس دین مبین اسلام جایی برای سازش و تسلیم در برابر زورگویان و حکام ظالم وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده با اشاره به ایام سوگواری سید و سالارشهیدان عاشورا را دانشگاهی بزرگ با درس های فراوان دانست و افزود: مقاومت در برابر زورگویان و حاکمان ظالم از درس های ماندگار این دانشگاه است.
امام جمعه کیش افزود: ملت بزرگ ایران چهل سال است که درس مقاومت و ایستادگی در مقابل زورگویان را از مکتب سرخ عاشورا آموخته و در جامعه  به خوبی پیاده کرده است.
خطیب جمعه کیش با انتقاد از سیاستهای سازش کارانه برخی از کشور های  به ظاهر اسلامی گفت: چطور می شود کشورهایی  پسوند اسلامی را بر روی خود گذاشته اند اما همواره سر تسلیم در برابر زورگویان فرود می آورند.
وی با اشاره به اینکه عاشورا  نه تنها در چهل سال گذشته بلکه برای شرایط کنونی کشور هم پیام های ارزشمند و مهمی دارد،افزود: مقاومت  امروز جمهوری اسلامی ایران در مقابل زورگویی های ظالمان  به دنیا ثابت کرده است که در قاموس دین مبین اسلام جایی برای سازش  و تسلیم در برابر زورگویان و حکام ظالم وجود ندارد.
امام جمعه کیش در فراز دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ایستادگی در مقابل ظلم و ستم هزینه دارد و امام حسین (ع) و یاران باوفایش این هزینه را با نثارخون پاک خود پرداخت کردند، افزود: جانفشانی های هزاران شهید در هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم سندی است بر حقانیت ملت بزرگ ایران اسلامی، ملتی که در راه  رسیدن به آرمان های والای انقلاب اسلامی همواره به مولا و پیشوای خود سید و سالار شهیدان اقتدا کرده است
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده  همچنین به حادثه آتش سوزی لنج باری در اسکله تجاری اشاره کردوگفت: موضوع ایمنی مردم و کالاهای تجاری مردم موضوع مهمی است که باید به آن توجه جدی شود.
وی به آتش سوزی سال گذشته در محل اسکه صیادی هم  اشاره کردو گفت: در آتش سوزی سال گذشته چندین فروند لنج صیادی دچار آتش سوزی شدند که در آن حادثه هم میزان قابل توجهی از اموال مردم در آتش سوخت و از بین رفت.
امام جمعه کیش با بیان اینکه چنین حوادثی خسارت های اقتصادی و زیست محیطی فراوانی به همراه دارد برلزوم توجه جدی تر به موضوع ایمنی و بکارگیری تجهیزات به روز دنیا وهمچنین  وضع قوانین سخت گیرانه در این حوزه تاکید کرد

حجت الاسلام و المسلمين حسن زاده در خطبه هاي نمازجمعه ازاصحاب رسانه به دليل پوشش اخبار مراسم سوگواري اباعبدالله الحسين (عليه السلام) تقدير و تشكركرد.