جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

معرفی ۱۳ شاعر برگزیده درکیش - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی ۱۳ شاعر برگزیده درکیش

معرفی ۱۳ شاعر برگزیده درکیش

سیزده شاعر برگزیده، چهارمین جشنواره شعر و سرود کیش معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، نغمه مستشار نظامی دبیر جشنواره گفت : 453 اثر از کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که 118 اثر به بخش داوری راه یافت .
وی گفت : از این تعداد 13 اثر به عنوان اثر برتر انتخاب شدند ، 9  اثر مربوط به شاعران سراسر کشور و 4 اثر از شاعران کیش بودند.
موضوع اشعار خلیج فارس ، کیش و صلح و مهربانی بود و شاعران در 4 قالب کلاسیک ، طنز، شعر نو و ترانه شعر سرودند.
موسی بیدج در بخش شعر نو، ناصر فیض در حوزه طنز، عبدالجبار کاکایی در بخش ترانه و افشین علا در شعر کلاسیک داوری آثار را برعهده داشتند.
زهرا شعبانی در بخش شعر صلح و مهربانی، علی فردوسی در موضوع خلیج فارس و حسین ملکیان در بخش توصیف جزیره زیبای کیش رتبه های نخست را از آن خود کردند.
همچنین علی سلیمانی و حسام الدین برزگران در موضوع صلح و مهربانی، سعید طلایی و فاطمه بیرانوند در موضوع خلیج فارس و دادیار حامدی و شیما شیرزاد یزدی در موضوع توصیف جزیره کیش به ترتیب مقام های دوم و سوم جشنواره شعر و سرود را کسب کردند.
در این مراسم از شاعران برگزیده کیش نیز تقدیر شد.سعید دهقان مدیر فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: برپایی کارگاههای آموزشی و نقد شعر و دورهمی های شاعران کیش در سال های اخیر موجب شد شاعران کیش با آثار فاخر در این دوره از رقابتها حاضر شوند.سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش ایجاد تشکل های فرهنگی را یکی از موثرترین راهکارها برای توسعه فرهنگ و ادب کیش برشمرد.