سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

معرفی برترین‌های جشنواره تئاتر ملی کوتاه کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی برترین‌های جشنواره تئاتر ملی کوتاه کیش

معرفی برترین‌های جشنواره تئاتر ملی کوتاه کیش

مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر کوتاه کیش با اهدا لوح، جوایز نقدی و دیپلم افتخار به آثار برتر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، دبیر جشنواره تئاتر کوتاه کیش، گفت: مدت زمان کمی در اختیار داشتیم و با تلاش شبانه روزی هیأت انتخاب، ۱۴ اثر برگزیده و برای اجرا در کیش دعوت شدند.
عباس نجاری افزود: بخش کافه‌ای به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹ به صورت نمایش فیلم برگزار شد و اساتیدی همچون سعید اسدی، آرش دادگر و نادر فلاح داوری این رویداد را پذیرفتند.
در مراسم اختتامیه سومین جشنواره تئاتر کیش، جایزه بخش "طرح و ایده مکتوب" به انتخاب بازخوان‌ها به "مهدی ملکی" تعلق گرفت و در ادامه، اسامی آثار برگزیده این جشنواره در دو بخش تئاتر ساحلی و کافه‌ای اعلام شد.
در بخش ساحلی برای ایده اجرا، با توجه به اساطیر ایرانی در ایده پردازی، گروه داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از نمایش "تیشتر و اپوش"، همچنین در ایده‌ی اجرایی چیدمان، از اجرای نمایش "نیزار" تقدیر کردند.
در زمینه موسیقی نیز از امیرحسین بلغند با اهداء لوح و جایزه نقدی گروه داوران برای موسیقی نمایش "دلیران ساحل" تقدیرشد. برای طراحی فضای نمایش نیز به جهت بهره گیری از عناصر اجرایی، چون لباس و محیط، داوران از نمایش "تیشتر و اپوش" با اهدای لوح و جایزه تقدیرکردند.
در دیگر بخش این رویداد، نمایش پرومتئوس با اهداء دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای استفاده خلاقانه از محیط و عناصر اجرا، از سوی گروه داوران شایسته دریافت تندیس جشنواره معرفی شد.
در زمینه اجراگران نیز گروه اجرایی نمایش "اهانت به من نامعلوم" با ترکیب ساناز روشنی، سنا میرجعفری، افشین حسنلو و شایان فیروزی با لوح و جایزه نقدی مورد تقدیر داوران قرار گرفتند و آنا زارع و علی حسینی به عنوان اجرا گران نمایش پرومتئوس شایسته دریافت تندیس جشنواره معرفی شدند.
در زمینه انتخاب بازیگران نیز لوح تقدیر و جایزه نقدی گروه داوران برای بازی در نمایش دلیران ساحل به فروزان حسینی و لوح تقدیر و جایزه نقدی بازیگری در نمایش "وقتی کلاغ‌ها آواز می‌خوانند" به شایان سلطانی تعلق گرفت، همچنین داوران دیپلم افتخار و جایزه نقدی و تندیس جشنواره را برای بازی در نمایش "وقتی کلاغ‌ها آواز میخوانند" به سعید سلطانی تقدیم کردند.
مهدی روزبهانی در زمینه کارگردانی نمایش لوح تقدیر و جایزه نقدی را برای نمایش "دلیران ساحل" به خود اختصاص داد. دیپلم افتخار و جایزه نقدی و تندیس جشنواره نیز برای نمایش "وقتی کلاغ‌ها آواز می‌خوانند" به شاهین سلطانی به عنوان کارگردان برگزیده تعلق گرفت.
در بخش جوایز نمایش‌های کافه‌ای نیز گروه داوران پس از تماشای نمایش‌های ارسالی که به دلیل شیوع کرونا به صورت فیلم ارسال شده بود، با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از فائزه یوسفی برای نمایش" فائزه" و رادمهر کشانی و منیره السادات حسینی برای نمایش "بن بستی که نیمه فرعی بود" تقدیر کردند.
سعید اسدی، آرش دادگر و نادر فلاح به عنوان هیئت داوران سومین جشنواره تئاتر کوتاه کیش در این رویداد حضور داشتند