جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

معدوم کردن هزار و ۴۰۹ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

معدوم کردن هزار و ۴۰۹ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در کیش

معدوم کردن هزار و ۴۰۹ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در کیش

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از معدوم کردن هزار و ۴۰۹ کیلو گرم مواد غذائی فاسد در ماه گذشته خبرداد و گفت: تشدید بازرسی‌ها بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی با قدرت ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، دکتر محمدرضا رضانیا گفت: دو هزار و ۶۲۹ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی، آرایشی بهداشتی و اماکن عمومی توسط بازرسان مرکز توسعه سلامت کیش در ماه گذشته نیز مورد بازدید بهداشتی قرار گرفتند.
وی گفت: در راستای اجرای طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و برای مبارزه با کرونا، روزانه تیم‌های نظارتی شامل کارشناسان بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن مختلف بازدید می‌کنند.
دکتر رضانیا افزود: درصورت مشاهده توجه نکردن به آموزش‌های ارائه شده و رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی، مراکز متخلف، پلمپ می‌شوند و در این خصوص ۳ مرکز متخلف به دادگاه معرفی و یک مرکز متخلف تعطیل شد.
وی افزود: با مشارکت حداکثری مردم و فرهنگ سازی رعایت شیوه نامه های بهداشتی، اجرای این طرح منجر به کنترل هر چه بیشتر گسترش شیوع بیماری کرونا میان اقشار مختلف جامعه خواهد شد.
دکتر رضانیا افزود: ۲۰۷ مورد کلرسنجی و ۶ مورد نمونه برداری از مواد غذائی، صدور ۸۱۵ کارت بهداشتی، ۲۹ مورد نمونه برداری میکروبی و شیمیایی از منابع آب آشامیدنی، ۶ مورد بازدید از مدارس، ۱۶ مورد نمونه برداری از نان به منظور بررسی وجود جوش شیرین، صدور صلاحیت بهداشتی ۳۵ مورد، و ۱۱۴۱ مورد سنجش مواد غذایی با تجهیزات سیار از جمله مهمترین اقدامات بهداشت محیط در دی امسال بوده است.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش به معدوم کردن هزار و ۴۰۹ کیلوگرم مواد غذائی تاریخ گذشته و فاسد در ماه گذشته اشاره کرد و گفت: تشدید بازرسی‌ها بر اجرای شیوه نامه های بهداشتی همچنان با قدرت ادامه دارد.
واحد بهداشت محیط در دی ماه به ۴۷ مورد شکایت رسیدگی کرده است و شماره تلفن ۰۷۶۴۴۴۲۳۳۱۱ و سامانه ۱۹۰ آماده دریافت شکایات و گزارش‌های مردمی درباره مسایل و مشکلات بهداشتی در این منطقه است.