جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

مساجد، اماکن وحدت آفرین - نمایش محتوای خبر

 

 

مساجد، اماکن وحدت آفرین

مساجد، اماکن وحدت آفرین

کیش / خبرگزاری صداوسیما / فرهنگی،هنری،مذهبی

معصومه رفیعی کارشناس میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه مسلمانان در هر دوره ی تاریخی سعی کرده اند مساجدی زیبا با معماری چشم نواز بسازند تا محلی برای عبادت  مومنان خداپرست باشد، گفت: آثار به دست آمده از شهر تاریخی حریره در جزیره کیش معرف حضور مسلمانانی با تمدن و فرهنگ غنی اسلامی در این جزیره است.

وی افزود: براساس کاوش های انجام شده در این جزیره مسجدی تاریخی به مساحت 2 هزار مترمربع با معماری دوره سلجوقیان از شهر تاریخی حریره در شمال جزیره کیش بدست آمده است که 72 ستون، یک مناره و چهار محراب دارد.

کارشناس میراث فرهنگی جزیره کیش همچنین به 2 مسجد تاریخی ماشه و امیر (ع) در شمال شرقی جزیره کیش اشاره و اضافه کرد: این 2 مسجد مربوط به دوره قاجار است که با مرمت های انجام شده مسجد امیر (ع) میزبان نمازگزاران جزیره کیش و مسجد ماشه در حال مرمت وبازسازی است.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی امام جمعه کیش هم گفت: اکنون درحدود 10 مسجد فعال در جزیره کیش وجود دارد و ساخت همین تعداد مسجد با توجه به نیاز مردم  و گردشگران در دستور کار است.

مسجد خاتم الانبیا(ع)، امام حسن(ع) و مسجد امیر(ع) و مسجد نور ویژه برادران اهل تسنن جزیره کیش از بزرگترین مساجد کیش هستند.

مسجد خاتم الانبیا(ع) در شمال غربی جزیره کیش از مهمترین بناهای مذهبی کیش به شمار می رود.

مسجد نور ویژه برادران اهل تسنن در محله قدیمی و بومی نشین صفین قرار دارد.

مسجد امام حسن(ع) با طراحی کم نظیر در شهرک مسکونی صدف واقع شده ومیزبان پنج شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس است.