رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

مرجان ها و توسعه گردشگری - نمایش محتوای فضای مجازی

 

 

مرجان ها و توسعه گردشگری

Loading the player...

اینجا ساحل بی نظیر جزیره کیش است.جزیره ای باستانی که قدمتی دیرینه دارد.این جزیره کهن از روی نقشه هوایی ،مرز آبی بیضوی شکل را دارا است.نام قدیم این جزیره قیس بوده است..جزیره کیش از توابع استان جنوبی ایران ،هرمزگان است.

اینجا تنها مکان در خلیج فارس بوده که در آن قنات آب شیرین وجود دارد. بومیان این سرزمین با لباس های محلی از دیر باز به ماهیگیری،دامداری ، دریا نوردی و بازرگانی مشغول بوده اند.مردمان این ناحیه در گذشته ها به صید مروارید هم می پرداخته اند.این جزیره تاریخی و زیبا در زمان سلجوقیان بزرگترین مرکز تجاری خلیج فارس بوده است.سپس برای مدتی به تصرف پرتغالی ها در می آید و بالاخره در زمان حکومت شاه عباس باز پس گرفته می شود.

امروزه اقتصاد کیش بر پایه گردشگری و تجارت استوار است. مرجان ها این گوهران گرانبهای دریایی که اراضی این جزیره را تشکیل داده اند،همواره یکی از مهمترین عناصر در اقتصاد این منطقه به شمار می ایند.بطوری که هر یک متر مربع مرجان از نظر اقتصادی برابر 47000 دلار ارزش دارد.بزرگترین صنعت توریست جهان با جذابیت طبیعی که 10 درصد از کل صنعت توریست را پوشش می دهند.

یکی از انواع گردشگری ها ،گردشگری دریایی است.ساحل جزیره کیش علیرغم طبیعت ناب و بکری که دارد.یکی از کم خطر ترین و امن ترین سواحل دنیاست.ساحل کیش فاقد کوسه خطرناک بوده و شنا در آبهای گرم آن کاملا بی خطر است.به همین دلیل آبهای شفاف و درخشان جزیره کیش با پوشش مرجانی زیبا و حیرت انگیزش همواره یکی از دیدنی ترین ها برای علاقمندان به غواصی بوده است.غواصی در تمام نواحی جزیره امکان پذیر می باشد و برای مبتدیان، آبهای کم عمق،بهترین جا برای آموختن غواصی است.