جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

مراسم کلنگ زنی چند طرح عمرانی و فرهنگی در کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم کلنگ زنی چند طرح عمرانی و فرهنگی در کیش

دانلود

مراسم کلنگ زنی چند طرح عمرانی و فرهنگی در کیش برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، آئین کلنگ زنی مسجد و درمانگاه  امام محمد باقر(ع) ، دبیرستان 18 کلاسه و دبستان 9 کلاسه حجت الاسلام سید علی سیدین با حضور جمعی از مسئولان سازمان منطقه آزاد و مسئولان کشوری و استانی در محل فاز 3 نوبنیاد کیش برگزار شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم ارائه خدمات مناسب و توسعه فضاهای استاندارد آموزشی، مذهبی و درمانی متناسب با این جزیره را از الویت های سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد و گفت: با توجه به ظرفیتها و انتظارها از این جزیره تلاش داریم با ساخت مدارس جدید به استاندارد خوبی درحوزه آموزش و پرورش کشور برسیم .
مظفری افزود: در منطقه نوبنیاد کیش با توجه به توسعه بافت مسکونی نیازمند فضاهای آموزشی، فرهنگی، مذهبی و درمانی بودیم که خوشبختانه این امر مهم با همت نهاد امام جمعه و با همیاری خیرین جزیره کیش و با کلنگ زنی احداث مسجد و درمانگاه در این منطقه انجام شد.
امام جمعه کیش در این مراسم با اشاره به جایگاه والای علم ودانش در دین مبین اسلام بر ضرورت توسعه فضاهای فرهنگی ،مذهبی و درمانی در کیش تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده مشارکت در امر ساخت مدرسه، مسجد و درمانگاه را گامی در راستای توسعه همه جانبه کیش برشمرد و از خیرین مدرسه و مسجد ساز دعوت کرد در ساخت این اماکن درکیش مشارکت فعال تری داشته باشند.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش هم در این مراسم با اشاره به پیشتازی جزیره کیش در بسیاری از حوزه ها در کشور ،کمبودها در حوزه سرانه فضای آموزشی در کیش را نیازمند مشارکت فعال تر متولیان امر آموزش و پرورش درکیش دانست و گفت: سرانه فضای آموزشی در کیش 3 و نه دهم مترمربع است که این رقم در سرانه کشور  5 و 2 دهم مترمربع است .
خانزادی افزود: در راستای استاندارد سازی سرانه فضای آموزشی در کیش یک مدرسه 18 کلاسه در دست ساخت است و همچنین کلنگ ساخت یک مدرسه 18 و یک مدرسه 9 کلاسه نیز به زمین زده شد.