جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

مراسم عزاداری شب اربعین در جزیره کیش برگزار شد. - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم عزاداری شب اربعین در جزیره کیش برگزار شد.

Loading the player...

دانلود

در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین راشد یزدی درباره خصوصيات انسان عاقل و اهميت تعقل در مسايل  در مسير احقاق حق  و انجام اعمال صالح سخنراني کرد.

 

وی با اشاره به وجود جایگاه مهم عقل، اراده و هوی نفس در آدمی، رعایت حد تعادل در استفاده از آن ها را درست ترین شیوه عمل انسان بیان کرد.

 

حجت الاسلام و المسلمین راشد یزدی وجود منکرات در جامعه اسلامی را نتیجه استفاده نا صحیح از هوی نفس بیان کرد و گرفتاری های امروز انسان و جامعه را نتیجه رعایت نکردن حد تعادل از ان دانست.

 

این کارشناس حوزه و دانشگاه گفت: وجود اراده و عقل در انسان، عامل مدیریت کارها و رعایت حدود الهی و اسلامی است.

 

حجت الاسلام و المسلمین راشد یزدی وجود گناه را موجب تیره و تار شدن روح و جسم انسانی بیان کرد و افزود: امام حسین علیه السلام و یارانش با هدف از بین بردن منکرات جامعه و نشان دادن راه صحیح به انسان های ازاده در مقابل ظلم زمانه ایستادگی کرد.

 

وی با تاکید بر لزوم شناخت دقیق منکرات جامعه و شیوه صحیح برخورد با آن، گفت: امر به معروف و قرار داشتن در خط ولایت اسلام و نظام را حفظ می کند.

 

حجت الاسلام و المسلمین راشد یزدی با بیان اینکه خیرات و برکات موجود در جامعه و اجتماع عظیم عاشقان حسینی نتیجه همین عمل به واجب الهی است افزود: توجه به علم و دانش، انجام اعمال صالح و کارهای دینی، عقلانیت و رساندن صدای مکتب اهل بیت (ع) به گوش جهان از نتایج عمل به این فریضه است .

پس از سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین راشد یزدی مراسم نوحه خوانی و عزاداري سيد و سالار شهيدان برگزار شد.