حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۷

مراسم شانزدهمین سالروز ورود شهدای گمنام به جزیره کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم شانزدهمین سالروز ورود شهدای گمنام به جزیره کیش

دانلود

حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری درآيين گراميداشت شانزدهمين سالروز ورود شهداي گمنام به جزيره کيش گفت: رمز ماندگاري شهدا ، از خود گذشتگي و معامله با خداست.

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما مركز كيش، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری به عنوان میهمان ویژه رمز پیروزی شهدای هشت سال جنگ تحمیلی را توکل به خداوند متعال عنوان کرد وگفت : شهدا با توکل به خداوند متعال بر تمامی سختی ها و مشکلات غلبه کردند و به ما آموختند که برای دستیابی به سعادت واقعی و حقیقی فقط با  خدا معامله کنیم.
 حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری با بیان اینکه امروز ما مهمان شهدا هستیم  افزود:حسرت به جایگاه والای شهدا نزد خداوند متعال  ،توکل بر خداوند متعال در شرایط سخت  و غربت شهدا از مهم ترين موضوعاتی است که  در شرایط امروز کشور بایدبه آنها توجه داشته باشیم.
عضو هیات امنای موسسه روایت سیره شهدا  با بیان اینکه شهدا سعادتمندان واقعی  هستندافزود: شهدا به ما یاد آوری می کنند که متاع دنيوي زودگذر است  و تنها به دارایی های آخرت که همانا تقوا و خشنودی خداوند متعال است باید  حسرت خورد .
 وی تمامی مشکلات اجتماعی و اقتصادی جامعه را ناشی از فراموشی یاد خدا عنوان کرد  و افزود: جوانان با پشتکار ،تلاش و توکل به خداوند متعال می توانند بر مشکلات غلبه کنند.
حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری گفت:  شهدا به خوبی دریافته بودند که باید با سر منشا روح معامله کرد، آنان به وجه الله نظر کرده بودند و در این راه تنها قرب الهی را می دیدند.
عضو هیات امنای موسسه روایت سیره شهدا افزود: برای اینکه به مقام شهدا برسیم نباید با پول، مقام، شهرت و دنیا معامله کنیم و چنانچه خواستار سعادت دنیوی و اخروی هستیم فقط باید با خدا معامله کنیم.
پیکرهای پاک پنج شهید گمنام گلگون کفنِ دوران دفاع مقدس، دی سال 1381 وارد جزیره کیش شد و پس از تشييع در مسجد امام حسن مجتبی به خاك سپرده شد.