جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

محدودیت‌های کرونایی و گردشگران کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

محدودیت‌های کرونایی و گردشگران کیش

با اجرای محدودیت‌های کرونایی در جزیره کیش حضور مسافران و گردشگران به جزیره کیش با کاهش روبرو شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، با ورود به هفته دوم اجرای محدودیت‌های کرونایی در کشور با مشاهده مناطق مختلف جزیره کیش کاهش مسافران به چشم می‌خورد.
یکی ازصاحبان کلوپ‌ها گفت: با توجه به محدودیت‌های کرونایی مسافر خیلی کمتر به جزیره کیش سفر می‌کند و ما نیز خدمات غواصی به مسافران ارائه نمی‌کنیم.
مسافرانی که از تهران و نیشابور به جزیره آمده بودند نیز می‌گفتند: تور‌های گردشگری با تبلیغات کاذب در هنگام خرید بلیت به مسافران به دروغ اعلام می‌کنند جزیره کیش در وضعیت سفید قرار دارد درحالی که به محض ورود مشاهده کردیم اینجا هم به دلیل شیوع ویروس کرونا تحت محدودیت‌های خاصی است.
مسافرتهرانی می‌گفت:در هنگام پرواز به جزیره کیش هواپیما با ۵۰ درصد ظرفیت به جزیره پرواز کرد.
درمقابل بازار مرکز تجاری ، جوان بدون ماسک می‌گفت: برای عوض کردن آب وهوا به کیش آمده و از وجود مسافران و گردشگران در این جزیره با توجه به شیوع کرونا تعجب کرده است.
رانندگان تاکسی هم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اعلام کردند که مسافران از زمان اعمال محدودیت‌ها در جزیره کمتر شدند.
یکی از رانندگان تاکسی از رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی برخی از گردشگران در سواحل کیش و آلوده کردن محیط زیست با زباله و استفاده از قلیان گلایه‌مند بود.
مسافری از نیشابور نیز در مرکز تجاری کیش به همراه خانواده با خنده گفت: باآگاهی از محدودیت‌ها و خطر شیوع ویروس کرونا به این جزیره با اصرار خانواده سفر کرده است و می گفت دستورالعمل‌ها را رعایت می‌کنند.
یکی از غرفه داران مرکز تجاری نیز با اشاره به کاهش مسافران در جزیره، گفت: به دلیل اعمال محدودیت‌های کرونایی در کیش اتمام کار بازار‌ها ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه تعیین شده و می‌بایست در این ساعت بازار تعطیل شود.
پیرمرد گردشگر نیشابوری نیز گفت: اگر همه مردم دستورالعمل‌ها را رعایت کنند آمار قربانیان ناشی از ویروس کرونا کم می‌شود.
جوان مسافر تهرانی هم گفت: مقابله با کرونا با همکاری مردم و مسولان امکان پذیر است و اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی نیازمند حمایت دولت از مردم و ایجاد فرهنگسازی در جامعه است.