سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

مبارزه با استکبار و ظلم و ستم مسیر همیشگی انقلاب اسلامی ایران است - نمایش محتوای خبر

 

 

مبارزه با استکبار و ظلم و ستم مسیر همیشگی انقلاب اسلامی ایران است

مبارزه با استکبار و ظلم و ستم مسیر همیشگی انقلاب اسلامی ایران است

امام جمعه کیش در خطبه های نماز جمعه کیش مبارزه همیشگی با استکبار جهانی را  از اصول فراموش نشدنی انقلاب اسلامی بیان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی با اشاره به شهادت امام سجاد علیه السلام و یاد و خاطره جان باختگان فاجعه منا گفت: زائران بیت الله در حالی جان باختند که دوربین های زیادی  برای بررسی وضع حجاج وجود داشت و جای سوال است که چگونه این واقعه رقم خورد و از آن بدتر جای این سوال وجود دارد که چرا کشورهای منادی حقوق بشر هیچ اعتراضی نکرده و نمی کنند.

خطیب جمعه کیش افزود: در زمان فتنه 88 رسانه های بیگانه و مسئولان آن ها با آمار سازی و جو سازی کشته هایی را برای فتنه رقم زدند و آن را با پوشش خبری فراوان انعکاس می دادند اما چه می شود که در مقابل فاجعه منا سکوت می کنند.

وی با اشاره به دشمنی های غربی عربی با ایران اسلامی  بیان کرد: ترسیم حرکت آینده کشور چیزی جز حرکتی عقلانی برای مبارزه با استکبار، ظلم و ستم نیست و ربطی به توافق یا عدم توافق در برنامه هسته ای کشور ندارد.

امام جمعه کیش گفت: آسیب از اعتماد به آمریکا نمونه های فراوانی در تاریخ دارد که مصدق یکی از آن ها بود که در برابر استعمار انگکلستان بسیار سخت کوشید اما از خطر آمریکا غفلت کرد و با اعتماد بر ان موجب شد تا در نهایت آمریکا علیه او کودتا کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی  تاکید کرد: اعتماد بر آمریکا و هم پیمانانش اشتباه است و روزهای تلخ تاریخ ایران گواه اعتماد به دولت آمریکا است.

وی با بیان اینکه جنایات آمریکا در ایران، منطقه و جهان فراموش شدنی نیست  افزود: ما با مردم امریکا مشکلی نداریم بلکه مشکل اصلی ما دولت استکباری آمریکا است.

خطیب جمعه کیش به اهمیت انتقاد سازنده و منطقی پرداخت و گفت: اختلاف نظر در گروه های مختلف موجود در کشور امری طبیعی است اما در مواضع بین المللی همگی متفق و متحد هستند و جبهه واحدی در مقابل توطئه های بیگانگان دارند.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی  به حوادث کشور سوریه اشاره کرد و گفت: سرنوشت دولت سوریه  باید بدست مردم آن تعیین شود نه چند کشور که دور هم جمع می شوند و برای آن تصمیم می گیرند.

وی تاکید کرد: تا زمانی که ترور و تروریست در سوریه وجود دارد و آرامش و امنیت وجود ندارد مردم این کشور چطور می توانند سرنوشت خود را تعیین کنند؟

امام جمعه  کیش گفت: وقتی دولت های غربی عربی از طرفی مدعی مبارزه با ترور و تروریست هستند و از طرفی از آن ها حمایت می کنند، با این رفتار دوگانه نمی توان  شاهد ثبات در کشور سوریه بود.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی  در بخش دیگری از سخنان خود فساد در زمین را در حکم مبارزه با خدا و پیامبر دانست و گفت: تجاوز به جان و مال مردم، نقض عهد و پیمان، استفاده ناصحیح از اعضا و جوارح بدن در راه فساد را از مصادیق فساد است.

وی بی توجهی به فساد و طبیعی شدن آن در جامعه را خطرناک دانست که در این مسیر شخصیتی همچون امام حسین(ع) و یارانش به شهادت می رسند که این نتیجه غفلت و جاری شدن فساد در زمین است.

خطیب جمعه کیش برتری جویی و عادی شدن فساد را موجبات تباهی انسان دانست که مسیر صحیح حرکت جامعه را دچار انحراف و نابودی می سازد.